reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

(2010-05-27)

Dzień Matki już za nami, teraz wszystkie małe i duże dzieci czekają na swoje święto. Jak każdego roku jest to najbardziej wyczekiwany dzień przez wszystkie pociechy dlatego nie zapomnijmy złożyć im życzeń 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka.


Historia Dnia Dziecka

To szczególne święto miało swój początek w roku 1924 w Genewie, kiedy to przedstawiciele pięćdziesięciu krajów na wniosek Międzynarodowego Związku Pomocy Dzieciom przyjęli uchwałę zwaną Deklaracją Praw Dziecka. W roku 1959 roku zostało wygłoszone historyczne już zdanie „Mężczyźni i kobiety wszystkich narodowości uznają, że ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego i stwierdzają, że ciążą na nich, bez względu na rasę, narodowość i wyznanie -wyspecyfikowane następnie obowiązki". Zasugerowano również państwom wyznaczenie dnia w którym obchodzone będzie święto wszystkich dzieci.

Sugestie przyjęto i w większości krajów wybór ten padł na 20 listopada, jako rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka.

W Polsce, Czechach, Słowacji i na Ukrainie dzień ten obchodzimy 1 czerwca. Swój początek miało w roku 1952, inicjatorem była organizacja zwana The International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

 

Kiedy obchodzi się to święto w świecie?:

We Francji dzieci świętują 6 stycznia

Japończycy mają dwie daty, pierwsza z nich przeznaczona jest dla dziewczynek to 3 marca, dla chłopców 5 maja.

W Turcji ten dzień przypada na 23 kwietnia, dzieci świętują razem z dniem niepodległości.

Dzień Dziecka to święto na które czeka każda pociech. Wiele dni naprzód dzieci usiłują odgadnąć, jakie niespodzianki przygotowali im z tej okazji rodzice, dziadkowie, ciocie. Marzą aby dostać chodź najmniejszy prezent, który sprawi uśmiech na ich twarzy. Przy zakupie prezentu pamiętajmy nie liczy się to ile pieniędzy wydaliśmy, ale sama pamięć.

Kilka pomysłów na dziecięce prezenty

Świetnym pomysłem będzie wyjście z dzieckiem do zoo, kina, cyrku, na wesołe miasteczko bądź basen. Nie lada wyzwaniem jest kupienie prezentu dla trochę starszych pociech, wymagają one już trochę więcej inwencji. Proponujemy konkretny drobiazg związany z jego zainteresowaniami, np. model samolotu do sklejania, książkę, płytę, albo bilet na koncert, mecz. Dla maluchów idealną niespodzianką będą kolorowanki, gry edukacyjne, klocki. Taki prezent nie tylko sprawi im radość ale będzie świetnym pomysłem na rozwinięcie ich wyobraźni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
dzieci, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!