reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Turystyka i rekreacja

Jak być bezpiecznym w podróży?

(2011-04-14)

PodróżowanieChoć podróże kojarzą nam się z wakacyjnymi lub służbowymi wyjazdami, to nie tylko o takich wyprawach będzie tu mowa. Wiele osób każdego dnia udaje się do pracy czy szkoły, korzystając ze środków komunikacji miejskiej i one w równym stopniu narażone są na rabunki, co turyści. Jak zatem ograniczyć ryzyko kradzieży, gdy jesteśmy w drodze? Szczególną rolę ogrywa tutaj nasz rozsądek i przysłowiowe dmuchanie na zimne.

Aby w zatłoczonym pociągu, autobusie czy w tramwaju uniknąć kradzieży dokumentów czy portfela należy po prostu dobrze je schować. To znaczy w wewnętrznych kieszeniach ubrań. Jeśli chodzi o pieniądze możemy je też porozdzielać, aby w ostateczności nie stracić wszystkiego, co mamy. W przypadku pań, które przeważnie wartościowe rzeczy i dokumenty przechowują w torebkach, zaleca się, aby zawsze trzymały je na kolanach, a jeśli to niemożliwe-w miejscu widocznym i na wyciągnięcie ręki. Wzmożoną ostrożność należy zachować na postojach, czyli wtedy, gdy podróżni przemieszczają się, mijają i robi się zamieszanie. Dobrze jest równocześnie, by rzeczy najpotrzebniejsze i podręczne drobiazgi trzymać na wierzchu. Nie będziemy wtedy musieli przeszukiwać swojego całego bagażu i unikniemy możliwości, że nieporządna osoba zauważy, co przewozimy. Pamiętajmy też, by w czasie podróży nie spać, chyba że znajdujemy się w towarzystwie zaufanych osób.

Jeśli znajdujemy się w poczekalniach, ruchliwych holach, peronach i na przystankach nigdy nie pozostawiajmy bagażu bez nadzoru. Możemy też dyskretnie się rozglądać, czy przypadkiem nie jesteśmy obserwowani. Podchodźmy też z dużym dystansem do poznanych w drodze ludzi-oszuści będą się starali zrobić dobre wrażenie i osłabić w ten sposób naszą czujność.

Jeśli poróżujemy pustymi środkami komunikacji powinniśmy zajmować miejsce w pobliżu motorniczego, kierowcy albo osób, które wzbudzają zaufanie. Nie zbliżajmy się raczej do osób nietrzeźwych, ponieważ mogą zachowywać się agresywnie, zwłaszcza, gdy podróżują w grupie.

Korzystając z publicznych środków transportu, powinniśmy więc zachować ostrożność, ponieważ tłok, hałas i ciągły ruch stanowią dla złodziei doskonałą okazję do działania. Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą rabunku.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jak być bezpiecznym w podróży?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!