reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Turystyka i rekreacja

Jak być bezpiecznym na ulicy?

(2011-04-26)

ulicaWielu z nas najpewniej czuje się we własnym domu. Ulica jest niebezpieczna, zwłaszcza pusta i w nocy-wtedy zachować należy szczególną ostrożność. Jednak nie tylko w takich okolicznościach dochodzi do rabunków i napadów. Na drobnego złodziejaszka czy ulicznego rabusia natknąć można się wszędzie i o każdej porze, nie można jednak z tego powodu unikać opuszczania mieszkania. Aby poczuć się pewniej, można stosować się do kilu rad, dzięki którym zwiększymy prawdopodobieństwo, że nie staniemy się ofiarami przestępcy.

Po pierwsze, starajmy się nie okazywać tego, że jesteśmy zamożni. Choć nie robimy tego celowo, to widok eleganckiego zegarka, bransoletki, naszyjnika czy najnowszego modelu telefonu komórkowego może być kuszący dla osoby szukającej potencjalnej ofiary. Warto też pozostawić w domu cenne przedmioty, które nie są nam niezbędnie potrzebne poza nim. Nie nośmy ze sobą także dużych sum pieniędzy-jeden ruch wprawnego złodziejaszka i nawet nie zauważymy, gdy pozostaniemy bez niczego.

Aby nie dać nikomu pretekstu do zaczepki najlepiej unikać kontaktu wzrokowego z osobami, które wydają nam się podejrzane. Czasem lepiej całkowicie zejść im z drogi i przejść na drugą stronę ulicy. Szczególnie, gdy napotkani ludzie wykazują oznaki upojenia alkoholem lub spożycia innych środków odurzających.

Nigdy nie pozwalajmy na to, by obcy człowiek, który próbuje do nas zagadać, znalazł się bliżej niż na wyciągnięcie ręki. Nie ufajmy też dopiero co poznanym ludziom i w żadnym wypadku nie pozwalajmy im odprowadzać ani podwozić się do domu.

Jeżeli jesteśmy zdani samotną pieszą wędrówkę przez miasto, zawsze wybierajmy trasy jak najbardziej ruchliwe i oświetlone. Wystrzegajmy się opuszczonych parków, zaniedbanych zaułków i podwórek, przejść podziemnych. Starajmy się też nie chodzić po okolicy pod wpływem alkoholu. To czyni z nas łatwe ofiary rabunku. Najlepiej i najbezpieczniej w takiej sytuacji skorzystać z taksówki

Ostrożności nigdy za wiele. Powyższe rady nie wymagają od nas szczególnych poświęceń, a jedynie uwagi i zdrowego rozsądku. Pamiętajmy też, że wszystkie te zalecenia powinniśmy szczególnie brać do serca, gdy czeka na nas nocny powrót do domu. Należy wtedy zachować wzmożoną czujność i mieć oczy dookoła głowy.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
przestępczość

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jak być bezpiecznym na ulicy?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!