reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Gadżety

TeleOpieka nowy system kontroli osób starszych

(2010-05-05)

Do Polski wchodzi nowy dyskretny system kontroli osób starszych przez 24 godziny na dobę. W Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Włoszech jest to jeden z najpopularniejszych systemów kontrolujących osoby starsze, w krajach skandynawskich system ten znany jest od ponad 30 lat.

Stały monitoring skierowany jest głównie do osób starszych, mieszkających samotnie, bądź pozostających przez dłuższy czas w domu bez opieki. System jest dyskretny, każdy z użytkowników TeleOpieki otrzymuje mały aparat wielkością przypominający zegarek bądź wisiorek. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe wezwanie pomocy, pozwalający na stałą i dyskretną opiekę nad podopiecznym. Pacjent może sam wezwać pomoc lub połączyć się z wybraną bliską osobą, jeżeli uzna, że zaszła taka potrzeba. Możliwe jest również automatyczne połączenie z Centrum Alarmowym. Jeżeli monitoring najważniejszych funkcji życiowych (pulsu, ciśnienia krwi, oddechu) odbierze nieprawidłowe wskazania. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które nie są w pełni sprawne intelektualnie np. dotkniętych demencją lub chorobą Alzheimera. W takim przypadku możliwe jest zainstalowanie nadajnika GPS, który zlokalizuje taką osobę. Jeśli senior oddali się od domu i przekroczy wcześniej wytyczone granice np. obszar dzielnicy bądź miasta, centrum jest zawiadamiane automatycznie. Aby wezwać pomoc wystarczy nacisnąć przycisk. Sygnał przesyłany jest do modułu centralnego zainstalowanego w domu podopiecznego, który automatycznie łączy się z Centrum TeleOpieki. Aparat jest wodoodporny, co pozwala korzystać z niego nawet podczas kąpieli. Funkcjonowanie systemu możliwe jest dzięki stałym łączom telefonicznym lub sieci komórkowej. Druga opcja pozwala seniorom na większą mobilność - system działa wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci GSM.

Aktywacja urządzenia pozwalającego na monitoring personalny wynosi 95zł jest to opłata jednorazowa. Miesięczny abonament za usługi to wydatek 68 zł. Główne centra oferujące usługi znajdują się w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
medycyna, technologia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości TeleOpieka nowy system kontroli osób starszych

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!