reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Emerytura

Emerytura każdego emeryta wzrośnie o 31 zł?

(2010-08-27)

Rząd ma nowy pomysł na waloryzacje emerytur. Chce, aby każdy otrzymał taka sama podwyżkę bez względu na to, jaką emeryturę wypracował. Konstytucjonaliści maja jednak wątpliwości co do zgodności takiego rozwiązania z prawem.

 

Równe podwyżki, według planu premiera, emeryci mieliby dostawać przez trzy lata. Na identyczny pomysł wpadł kilka lat temu rząd PIS-u, jednak porzucił go obawiając się zakwestionowania przez Trybunał Konstytucyjny. Teraz konstytucjonaliści również są zdania, że TK takie rozwiązanie odrzuci jako niezgodne z konstytucją.

 

Zarzut jaki stawiają temu pomysłowi, to naruszenie nabytych praw obecnych emerytów. Według ekspertyz przedstawianych przez rząd, waloryzacja nie ma być jest jednak prawem nabytym.

 

O ile więcej dostać ma każdy emeryt? Według wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej" wszyscy emeryci pobierający świadczenie w ZUS mieliby dostać o 31 zł więcej. Takie rozwiązanie w żaden sposób jednak nie przyczyniłoby się do zmniejszenia deficytu budżetowego. Według "Gazety Prawnej" może za to sprawić, że część osób przekroczy próg uprawniający do pomocy społecznej dla najbiedniejszych emerytów.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
ekonomia, finanse, gospodarka polska, pieniądze, polityka, pomoc

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Emerytura każdego emeryta wzrośnie o 31 zł?
2010-08-27 | 14:51:29

Powinni się wstydzić z takimi podwyższkami. Żenada dla polskiego rządu. Dajcie spokój... Kompromitacja. PO i Komorowski to wielka pomyłka. Jego rządy doprowadzą do totalnego pogorszenia się naszego życia. A marne 31 zł jest przykrywką i zarazem wielka kompromitacją rządu. Więcej