reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Jakie ciekawe święta przyniesie luty?

(2011-01-27)

W kalendarzu aż roi się od zaskakujących uroczystości, jakie „obchodzimy”. Każdy miesiąc przynosi coraz to ciekawsze okazje do świętowania.

Luty również zapewni „wyjątkowe” dni:
dzień świstaka
2 luty – Dzień Handlowca to święto już prawie zapomniane. Jego początek sięga czasów PRL-u i kojarzy się z nieuprzejmymi paniami w sklepie z pustymi półkami. Dzisiaj jednak handlowiec to ktoś więcej niż tylko sprzedawca, to osoba budująca strukturę firmy, tworząca jej wizerunek na rynku. Warto więc pamiętać o wszystkich handlowcach w ich dniu, bowiem niejeden szef wiele im zawdzięcza.

2 luty - popularny w USA i Kanadzie – Dzień Świstaka. W Polsce kojarzy się raczej z kultowym filmem Harolda Ramis’a z niezapomnianą rolą Billa Murray’a.  Wbrew powszechnej opinii o świstaka, a o świeszcza. Amerykańska tradycja głosi, że jeżeli w tym dniu zwierzę – Phil, zobaczy swój cień, czeka nas jeszcze sześć tygodni zimy. Jeśli nie, to oznacza, że wiosna jest już tuż, tuż. Wg badań naukowców przepowiednia sprawdza się w 50% - można, więc uznać to za zwykły przypadek.

9 luty – Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ciekawe i zabawne obchody „niezdrowej” żywności, która jest nieodzownym elementem współczesnego świata. Święto chyba najpopularniejszego dania na świecie zapoczątkowane zostało we Włoszech. W takim dniu nie można sobie odmówić małego, pysznego kawałka ciasta z pieczarkami, serem, sosem i innymi ulubionymi składnikami!

pizza11 luty – Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Czy to oznacza, że w pozostałe dni w roku nie należy tego robić? Oczywiście, że nie, ale wszystko musi odbywać się pod kontrolą właściwych osób. Święto to ustanowiono w trosce o zwierzęta żyjące na wolności, bowiem zima to czas, gdy trudno im zdobyć pożywienie. Życzymy wszystkim sarenkom i dzikom smacznego!

17 luty – Światowy Dzień Kota. Wyjątkowy dzień dla wyjątkowego zwierzaka. Koty to indywidualiści, za co są zwykle cenione, są wspaniałymi towarzyszami, jeżeli tylko zaufają właścicielowi. Święto zostało ustanowione w celu zwrócenia uwagi ludzi na te niesamowite zwierzaki, które tak często cierpią. Warto wybrać się do schroniska i uratować kotka, uratować mu życie, a on na pewno się odwdzięczy miłym mruczeniem i swoim ciepłem.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
wydarzenia, święta

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Jakie ciekawe święta przyniesie luty?

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!