reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Edukacja

Grafika i animacja: bezpłatny kurs w Katowicach

(2010-04-06)

Rozpoczęły się zapisy do projektu „Podnieś swoje kwalifikacje! Grafika i animacja 2D i 3D z językiem angielskim”, organizowanego przez Ośrodek Szkoleniowy DEMO w Katowicach. Kierowany jest on szczególnie do osób po 45 roku życia.

W ramach ponadrocznego cyklu bezpłatnych szkoleń będzie można nauczyć się obsługi najpopularniejszych programów do tworzenia grafiki i animacji, takich jak Corel Draw, Adobe Photoshop, Adobe Flash, Blender 3D czy Autodesk 3DSMax. Uczestnicy poznają podstawy modelowania i animacji 3D, przetwarzania obrazów czy tworzenia grafiki reklamowej. Całości dopełnią zajęcia z języka angielskiego na trzech różnych poziomach zaawansowania, zakończone egzaminem TOEIC, potwierdzającym znajomość języka w środowisku biznesowym. W sumie projekt przewiduje aż 440 godzin zajęć.

– To innowacyjny projekt, bardzo ciekawe połączenie najnowszych trendów w komputerowym projektowaniu ze specjalistycznym językiem angielskim, przydatnym w kontaktach biznesowych – mówi Aleksandra Płonka z firmy DEMO. – W jego ramach uczestnicy będą mieli również dostęp do najnowszych wersji programów graficznych oraz nowoczesnych pracowni komputerowych, zlokalizowanych w ścisłym centrum Katowic.

Celem szkoleń jest umożliwienie rozwoju zawodowego uczestników oraz podniesienie ich konkurencyjności na rynku pracy. Szczególną uwagę zwrócono w nim na osoby po 45 roku życia, a więc tę grupę pracowników, którzy mogą być zagrożeni wykluczeniem zawodowym. To właśnie ich zgłoszenia traktowane będą priorytetowo. Pomocą w zrozumieniu skomplikowanych zagadnień mają być również dodatkowe grupowe i indywidualne konsultacje.

– Techniki szkoleniowe zostały dobrane tak, by uwzględnić również możliwości osób starszych, mniej zaznajomionych z obsługą programów komputerowych. Będą one miały możliwość korzystania z dodatkowych zajęć praktycznych oraz indywidualnych konsultacji językowych. Wykorzystamy tu innowacyjną metodę intermentoringu, czyli nauczania osób starszych przez młodszych „mentorów”, co – mamy nadzieję – przyczyni się do pokonania bariery edukacyjnej i poprawienia umiejętności psychospołecznych uczestników – mówi Aleksandra Płonka.

Projekt „Podnieś swoje kwalifikacje! Grafika i animacja 2D i 3D z językiem angielskim” rozpocznie się na początku czerwca 2010 roku i zakończy w listopadzie 2011, z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu 2010 i 2011. W jego ramach przewidziano zajęcia dwa razy w tygodniu w godzinach 16.00 – 20.00. Warunkiem uczestnictwa w cyklu szkoleń jest zatrudnienie (na dowolny rodzaj umowy), czasowe lub stałe zameldowanie na terenie woj. śląskiego i zainteresowanie podnoszeniem kwalifikacji. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez specjalny formularz na stronie Grafika i Animacja. Na uczestników czeka 100 miejsc – 10 grup po 10 osób. Nabór rozpoczął się w marcu i potrwa do maja 2010 roku.

Projekt realizowany jest w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i jest całkowicie bezpłatny.

Ośrodek Szkoleń Informatycznych DEMO

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
nauka, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Grafika i animacja: bezpłatny kurs w Katowicach

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!