reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Zniżki dla seniora na podróże PKP

(2010-12-22)

podróże pkpPolskie Koleje Państwowe to instytucja, na którą zawsze znajdzie się powód do narzekania, zwłaszcza teraz - zimą. Pociągi są mocno poopóźniane, dworce brudne i zimne, a do tego jeszcze nowy źle funkcjonujący rozkład jazdy. Jednak istnieją jakieś plusy PKP, na przykład zniżki.


Pierwszą formą promocji dla seniorów rzadko podróżujących pociągami jest 37% zniżka na bilet (warto zaznaczyć, iż taką samą cenę biletu mają studenci - można, więc poczuć się w pewnym sensie odmłodzonym). Upust ten jest dostępny jedynie dwa razy w ciągu roku (podróż "tam" i "z powrotem" PKP traktuje oddzielne, czyli dwa przejazdy). Ulga skierowana jest do rencistów i emerytów oraz ich współmałżonków.


Bilet z taką zniżką obowiązuje w 2 klasie pociągów krajowych: REGIO, InterREGIO i TLK (poza InterCity). Chcąc zakupić wejściówkę na przejazd koleją należy okazać dowód osobisty oraz ważne zaświadczenie wydane przez terenowe jednostki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów lub inne instytucje/związki zrzeszające emerytów i rencistów.


Druga zniżka obowiązuje od czerwca 2010 roku i skierowana jest dla osób po 60. roku życia, które często korzystają z usług kolei państwowych. Karta Seniora daje 50% ulgi na przejazdy w komunikacji krajowej. Do kupienia jest w kasach biletowych oraz w Centach Obsługi Klienta PKP. Karta kosztuje 75 zł i jest ważna przez cały rok.


Życzymy miłej i punktualnej podróży.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Zniżki dla seniora na podróże PKP
2011-05-23 | 17:36:20

juz karta seniora jest inna kosztuje 40zl itylko 37 % znizki Więcej

Ludzie narzekacie tak strasznie na dzisiejszą kolej... nie pamiętacie stanu wojennego i czasów poprzednich. Wtedy nikt nie słyszał o czymś takim jak rozkład. Pociąg się spóźniał i nikt sobie z tego nie robił nikomu wyrzutów. Każdy się tylko cieszył ajk przyjechał i dojechał... To były czasy. A po za tym zimy kiedyś w porównaniu z tym co jest obecnie to totalna przepaść i nie ma co porównywać. Więcej

2010-12-23 | 13:33:52

Tej zimy PKP pokazało jak traktuje klientów. Dlatego ja z ich usług będe korzystał tylko pod przymusem. Więcej