reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Hobby

Znany senior: Teresa Werner

(2015-09-29)

Lata młodości Teresa werner.jpg

Teresa Werner urodziła się w Nakle Śląskim. Tam się wychowała oraz spędziła dzieciństwo. Od dziecka przejawiała wielkie zamiłowanie do muzyki. Pierwszy raz na scenie wystąpiła w przedszkolu. W późniejszych latach często występowała w szkolnych uroczystościach oraz brała udział w wielu konkursach muzycznych. W wieku 16 lat dostała się do Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, z którym w 1991 roku zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki. Co ciekawe, w historii Zespołu zapisała się  jako artystka z najdłuższym stażem na scenie.

 

Profesjonalna kariera

Artystka występowała na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. w Carnegie Hall oraz na Broadwayu. Koncertowała na kilku kontynentach: Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna. W 1991 roku reprezentowała Zespół Śląsk na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, gdzie zajęła pierwsze miejsce.

 

Teresa Werner nagrała dwie płyty. Na rynku ukazał się również krążek na DVD z dotychczasowymi wideoklipami.  Co istotne, album „Spełnić Marzenia”, którego premiera miała miejsce w 2012 roku uzyskał status Złotej Płyty. Jej piosenki usłyszeć można w wielu stacjach radiowych, takich jak Radio Fest, Radio Hit, Radio Katowice, Radio Piekary, Radio Plus czy Radio Vanessa. Z kolei teledyski artystki zobaczyć można w TVS oraz TVP. Za jej największe przeboje uznaje się piosenki „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała” oraz „Kocham swoje morze”.

 

Nagrody

Wśród nagród muzycznych wymienić można m.in. Wykonawcę Roku 2011, 2012 i 2013 Listy Śląskich Szlagierów Telewizji TVS, Przebój Roku 2012 Listy Śląskich Szlagierów Telewizji TVS (za utwór "Dałabym Ci dała") oraz Przebój Roku 2013 Listy Śląskich Szlagierów Telewizji TVS (za utwór "Kocham swoje morze").

 

W lipcu 2013 roku piosenkarka została odznaczona tytułem Doktora Honoris Causa przez Wyższą Radę Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu. Co więcej, wyróżniona została również odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

Obecnie Teresa Werner mieszka Koszęcinie. W wolnych chwilach słucha Franka Sinatry, Stinga, muzyki klasycznej i śląskich szlagierów.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
muzyka, rozrywka, znane postacie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Znany senior: Teresa Werner

Czy ktokolwiek potrafi mi wyjaśnić co to jest "Wyższa Rada Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu"? Przecież to jakaś kompletna brednia :D Więcej

2017-06-22 | 00:46:36

"Międzynarodowe Intelektualne Społeczeństwo Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu" Przepraszam najmocniej, ale taka instytucja nie istnieje. Istnieje Polski PEN Club oraz Międzynarodowy PEN Club, ale nic nie wiadomo, aby nadawały one tytuły doktora h.c. i żeby nadały go p. Werner. Skąd państwo czerpieci informacje? Więcej