reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Znany senior: Helena Norowicz

(2015-07-16)

Od sportu do aktorstwa Helene norowicz.jpg

Urodziła się 14 listopada 1934 roku w Koszalinie. W wieku dziesięciu lat, po wizycie w cyrku, zafascynowała się akrobatyką. Cały okres szkoły podstawowej i gimnazjum podporządkowała ćwiczeniom gimnastycznym. W 1953 roku awansowała z koleżankami  ze szkoły do ogólnopolskich mistrzostw (w siatkówce) szkół ogólnokształcących. Wtedy pojawił się pomysł, aby to właśnie ze sportem związać swoje życie zawodowe i rozpocząć studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Przypadek jednak sprawił, że przyszła aktora spóźniła się na egzaminy wstępne (zawiadomienie o terminie egzaminów przyszło pocztą, kiedy nie było jej w domu). Norowicz, czekając na kolejną rekrutację, rozpoczęła pracę w biurze inżynierskim, w którym opisywała rysunki techniczne. Wolne chwile poświęcała na wizyty w Teatrze Polskim, w którym występował m.in. Stanisław Jasiukiewicz czy Ludwik Benoit. Okres ten sprawił, że zakochała się w aktorstwie i zdecydowała się na zdawanie do łódzkiej Szkoły Teatralnej. Przez większość kariery związana była z Teatrem Studio w Warszawie. Występowała również w Teatrze Klasycznym w Warszawie . Zagrała m.in. w takich produkcjach jak: „Agent numer 1”, „Poślizg”, „Czy jest tu panna na wydaniu”, „Okruch lustra”, „Odwet”, „Dekalog IV” oraz „Matka Teresa od Kotów”. Gościnnie wystąpiła również  w „Stawce większej niż życie”, „Domu”, „Plebanii”, „Barwach Szczęścia” czy „Annie German”.

 

Nowy start

W wieku 80 lat Helena Norowicz została modelką. Na zaproszenie Aleksandry Popławskiej, aktorki i reżyserki, wystąpiła w pierwszej swojej sesji. Po publikacji zdjęć (zbierających pozytywne recenzje) wzięła udział w kampaniach dwóch polskich marek modowych - Nenukko i Bohoboco. Od razu zdobyła serca internautów, a jej zdjęcia zebrały fantastyczne recenzje. Pojawia się także na okładkach magazynu „ELLE” oraz „PANI”.

 

Wśród najsłynniejszych modelek seniorek na świecie wymienić można chociażby Pat Cleveland, Carmen Dell'Orefice oraz rekordzistkę pod względem wieku – 83 letnią Daphne Selfe.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
moda, znane postacie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Znany senior: Helena Norowicz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!