reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Uroda

Znaczki na kosmetykach. Jak je rozszyfrować?

(2010-10-27)

Wybierając kosmetyki w drogerii kierujemy się przede wszystkim opisem na opakowaniu, reklamą i ceną. Czasami czytamy skład i rzucamy okiem na zamieszczone na nich znaczki. Czy jednak wiemy co każdy z nich oznacza?

 

Znaczki na kosmetykach. Jak je rozszyfrować?Przedstawiamy krótkie wyjaśnienie najczęściej pojawiających się na kosmetykach symboli. Ich znajomość pozwoli nam sprawdzić czy dany produkt jest przyjazny dla naszego zdrowia oraz środowiska.

 

Przekreślony królik

 

Taki symbol oznacza, że finalny produkt, ani żaden z wchodzących w skład kosmetyku składników nie był testowany na zwierzętach. Alternatywnie mogą pojawiać się także oznaczenia słowne: Non Tested on Animals, Animal Friendly i BWC.

 

E plus jakaś cyfra

 

Ten znak oznacza pojemność i mówi o tym, że opakowanie zostało napełnione według norm Unii Europejskiej, a zawartość podana na opakowaniu zgadza się w rzeczywistością. Na przykład e100 oznacza, że w opakowaniu znajduje się 100 ml produktu i nie jest to przekłamana objętość.

 

ISO

 

Skrót oznacza spełnianie przez kosmetyk normy dotyczącej jakości.

 

Człowiek wrzucający opakowanie do kosza na śmieci

 

Taki symbol oznacza, że opakowanie, które mamy w dłoni nadaje się do recyklingu, czyli możemy wrzucić je do odpowiedniego kontenera, a będzie ponownie przetworzone.

 

Dwie strzałki tworzące koło

 

Oznaczają tzw. "Zielony punkt", który mówi o tym, że producent tego produktu wspiera finansowo budowę i funkcjonowanie systemu recyklingu odpadów.

 

Otwarte pudełko z literą M i liczbą

 

Znaczek dotyczy przydatności do użycia powyżej 30 miesięcy i jeśli kosmetyk ma tak długi termin ważności, producent musi go umieścić na opakowaniu. Liczba na pudełeczku oznacza ile miesięcy po otwarciu produktu można go używać.

 

Trójkąt z literami pod spodem

 

Mówi nam o tym z jakiego tworzywa zostało wykonane opakowanie i do jakiego kontenera należy je wrzucić.

 

Kula ziemska

 

Ten symbol oznacza produkty, które nie niszczą warstwy ozonowej. Konkretnie oznacza, że do produkcji danej rzeczy nie wykorzystano szkodliwego freonu. Zamiast niego mogą pojawić się też słowne informacje: Nieszkodliwy dla warstwy ozonowej CFC free czy Ozone Friendly (są też odpowiedniki w innych językach, w zależności od tego gdzie kosmetyk wyprodukowano).

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, ochrona środowiska, pielęgnacja, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Znaczki na kosmetykach. Jak je rozszyfrować?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!