reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

Zmarł „senior ludzkości”

(2015-07-22)

senior ludzkości.jpgW ubiegłym tygodniu zmarł najstarszy człowiek świata, mający 112 lat Japończyk Sakari Momoi. Przyczyną jego śmierci była niewydolność nerek. Mężczyzna, urodzony w 1903 r, w roku ubiegłym otrzymał oficjalny certyfikat  Guinnessa przyznający mu tytuł „seniora ludzkości”.

 

Momoi przez wiele lat mieszkał w mieście Saitama. Długo piastował stanowisko  dyrektora liceum oraz uprawiał tradycyjny japoński sport, zapasy sumo. Był żonaty i doczekał się pięciorga dzieci.

 

Japonia słynie z długowieczności, znajduje się w czołówce państw o najwyższym wskaźniku oczekiwanej długości życia. Dla mężczyzn przekracza ona  już próg 80 lat, zaś dla kobiet wskaźnik wynosi aż 86,6 lat (dla porównania w Polsce: mężczyźni 75,6; kobiety: 80,4).  Według danych, we wrześniu 2014 r. w Japonii żyło 59 tysięcy ludzi powyżej 100 lat. Większość z nich stanowiły kobiety.

 

Sakari Momoi mimo posiadania tytułu seniora ludzkości nie pobił dotychczasowego rekordu  długowieczności, który należy do Francuzki, Jeanne Calment, zmarłej w 1997 r. w wieku 122 lat i 164 dni.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, choroby, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Zmarł „senior ludzkości”

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!