reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Finanse

Złoto - najlepsza inwestycja

(2011-02-15)

inwestycje w złotoZłoto od najdawniejszych czasów było symbolem bogactwa i luksusu. Już w starożytności doceniano ten metal, a w złotą biżuterię wyposażano groby faraonów, gdyż, według wierzeń starożytnych Egipcjan, była to jednak z rzeczy niezbędnych w życiu pozagrobowym. W końcu złote monety zaczęły pełnić rolę dzisiejszego pieniądza, wypierając handel wymienny. Prawdziwy boom na złoto rozpoczął się jednak w XIX w., wtedy to wydobywanie złota zaczęło się na gigantyczną skalę, wtedy też (ok. 1843r.) wybuchła w Ameryce gorączka złota.

Od tego momentu złoto stawało się stopniowo towarem coraz powszechniejszym, dostępnym już nie tylko dla najbogatszych. Tak jest do dziś. Wyroby ze złota dostępne są niemal wszędzie i głównie w takiej postaci je nabywamy. Są jednak i tacy, dla których złoto jest sposobem na zarobek. Specjaliści twierdzą, że ten szlachetny metal jest obecnie najpewniejszą inwestycją. Jego cena wykazuje tendencję wzrostową, a wartość prawdopodobnie nigdy nie zmaleje. Zaopatrzenie się w złote sztabki jest więc dobrym zabezpieczeniem finansowym w obliczu niepewnej przyszłości. Po pierwsze, ilość złota jest ograniczona i nie można na drodze produkcji uzupełnić jego braku. Jego cena jest niezależna od politycznych działań, kursów papierów wartościowych czy nieruchomości. Poza tym jest trwałe i zawsze i wszędzie akceptowalne, dlatego stanowi dobrą lokatę kapitału.

Jeśli zdecydujemy się zainwestować w złoto jako zabezpieczenie finansowe, kupujmy je zawsze w postaci sztabek bądź monet. Biżuteria nie będzie tak atrakcyjna dla przyszłych potencjalnych kupców. Najbardziej opłacalny będzie zakup monet kolekcjonerskich.

Dla chętnych optymistów jest jeszcze inne wyjście. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać poszukiwaczem złota. W naszym kraju zajmuje się tym jedynie ponad 100 osób, konkurencja jest więc niewielka, a złotonośnych terenów nie brakuje. Aby spróbować płukania złota warto wybrać się w okolice rzeki Kaczawy, Złotego Stoku czy Nysy. To najbogatsze w złoto okruchowe obszary. Poszukiwaczom życzymy szczęścia!

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
finanse, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Złoto - najlepsza inwestycja
2012-07-23 | 13:49:43

Witam,zdecydowanie sie zgadzam,dlatego w poszukiwaniu dobrej firmy gdzie mogłabym kupowac złoto na raty po cenie hurtowej z kilograma. W koncu doszukałam sie i mam teraz sztabki złota w swoim depozycie w mennicy,kupuje co miesiac za 250zł ponad gram złota i dostaje równiez na pewnych warunkach sztabke gratis ;))) polecam Więcej