reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Zimowe igrzyska olimpijskie 2010: co pisały media?

(2010-03-05)

Przez dwa tygodnie oczy świata były zwrócone ku Vancouver w Kanadzie, gdzie w tym roku odbywały się XXI zimowe igrzyska olimpijskie. Były to najlepsze igrzyska zimowe w historii polskiego sportu. Nasi sportowcy wywalczyli 6 medali.

Królowa nart Justyna Kowalczyk cieszyła się z medali trzy razy i stawała na każdym stopniu podium. Skoczek Adam Małysz zdobył dwa srebrne krążki. W ostatnią sobotę igrzysk zaskoczyły również nasze panczenistki: Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska wywalczyły brąz w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 2400 m.

Firma NEWTON Media sprawdziła, ile artykułów na temat igrzysk w Vancouver pojawiło się w polskiej prasie ogólnopolskiej i okazało się, że w czasie trwania igrzysk, czyli od 12 do 28 lutego, w gazetach znalazło się 891 publikacji związanych z tym wielkim sportowym świętem.

Poniedziałek 1 marca był dniem podsumowań i właśnie wtedy pojawiły się pierwsze artykuły o brązowym medalu naszych łyżwiarek oraz pierwszym od 30 lat polskim złocie na zimowych igrzyskach olimpijskich wywalczonym przez Justynę Kowalczyk. Zarówno przez cały okres olimpiady, jak i 1 marca o naszych narodowych bohaterach pisało się bardzo dużo. Co ciekawe i o Justynie Kowalczyk i o Adamie Małyszu opublikowano tyle samo, bo aż 377 artykułów. Polskim panczenistkom poświęcono mnie uwagi (36 artykułów), ale trzeba wziąć pod uwagę, że dzienniki ogólnopolskie miały na świętowanie ich sukcesu tylko jeden dzień.

Sensacje wzbudziły słowa Justyny Kowalczyk, która stwierdziła, że mogłaby wypaść lepiej w swoich konkurencjach, gdyby była chora na astmę. Nawiązała w ten sposób do zwycięstw Norweżki Marit Bjoergen, która dzięki temu, że cierpi na tę przypadłość, ma przyzwolenie na branie leków zwiększających jej wytrzymałość. Na ten temat pojawiło się 71 artykułów.

Informacje o badaniu

Analizą objęto artykuły, które pojawiły się w dziennikach ogólnopolskich: Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Polska The Times, Fakt, Super Express, Trybuna i Nasz Dziennik, między 12 lutego, a 1 marca 2010 roku.

NEWTON Media

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
sport, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Zimowe igrzyska olimpijskie 2010: co pisały media?

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!