reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Zima w górach - gdzie na narty?

(2010-12-01)

Nadeszła zima i wielu planuje wyjazd w góry, by skorzystać z tych chłodnych, acz pięknych dni. Ale dokąd wybrać się na narty i czym się kierować?

 

Trzeba najpierw (niestety) założyć, że pogoda może nie dopisać. W związku z tym warto wybrać miejsce, w którym są jeszcze inne atrakcje niż stoki i wyciągi. Wedle gustu mogą to być parki narodowe, krajobrazowe, zabytkowe zamki lub po prostu miasto oferujące zimą możliwość zwiedzenia jakichś ciekawych obiektów.

 

W Polsce można się wybrać do miejscowości Kluszkowce (okolice Nowego Targu). Oprócz tras o zróżnicowanym poziomie trudności, można tam także podziwiać przyrodę czterech parków narodowych lub wybrać się na spacer nad Jezioro Czorsztyńskie, po którym odbywają się również rejsy. Chętni mogą zobaczyć Zakopane (40km) lub zwiedzić zamki w Czorsztynie i Niedzicy.

 

Bardzo popularną polską stacją narciarską jest Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. Jest  tam wiele tras i wyciągów, a i pogoda niczym nie zagraża, ponieważ są sztucznie naśnieżane. Ponadto trasy są oświetlone, co umożliwia jazdę po zmroku. W miejscu tym stworzona została duża baza noclegowa, wyznaczono wiele miejsc parkingowych, a dla mniej mobilnych turystów kursują busy dowożące narciarzy na stoki górskie. Przenocować można w wielogwiazdkowym hotelu albo w schronisku PTTK.

 

Bardziej doświadczeni bądź znudzeni Polską narciarze też nie muszą szukać daleko. Austria ma bogatą ofertę zarówno dla osób początkujących (ośle łączki), jak i dla tych bardziej zaawansowanych w zimowych zjazdach. Do wyboru jest wiele miejscowości (Bischofschofen, Innsbruck, Kaprun) oraz wiele hoteli i baz stworzonych z myślą o narciarzach. Oprócz tras zjazdowych na terenie Austrii znajduje się także wiele tras biegowych, specjalne trasy do jeżdżenia w głębokim śniegu lub na desce snowbordowej. Słowem – atrakcji nie brakuje. Większość ośrodków znajduje się mniej więcej na wysokości 1000m n.p.m. Osoby, które z trudnością przystosowują się do niższego ciśnienia powinny wybrać nocleg w niżej położonym kurorcie.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Zima w górach - gdzie na narty?

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!