reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Zbliża się beatyfikacja Jana Pawła II

(2011-03-19)

beatyfikacja Jana Pawła IINa ten dzień czekają rzesze wiernych z całego świata, którzy zaczęli domagać się beatyfikacji Jana Pawła II tuż po jego śmierci, czyli 6 lat temu. Proces beatyfikacyjny został zakończony po tym, gdy obecny papież, Benedykt XVI, zaaprobował dekret, w którym oficjalnie został uznany cud za wstawiennictwem Jana Pawła II. Przypomnijmy, że dotyczył on niesamowitego i niewytłumaczalnego ozdrowienia francuskiej zakonnicy, która cierpiała na zaawansowany stopień choroby Parkinsona.

Tak więc po pięciu latach procesu beatyfikacyjnego, zostanie on ostatecznie uwieńczony aktem liturgicznym. 1 maja 2011 w Watykanie, na Placu Świętego Piotra, Benedykt XVI będzie przewodniczył wyniesieniu na ołtarze Jana Pawła II, a dzień wcześniej na stadionie Circus Maximus odbędzie się modlitewne czuwanie pielgrzymów. Tam też, w dniu głównych uroczystości, będzie można oglądać na telebimach transmisję mszy świętej.

Ponieważ na to wydarzenie czekają wierni z całego świata, organizatorzy spodziewają  się nawet 2,5 miliona pielgrzymów. Dlatego też przygotowują oni specjalne kampusy oraz pakiety noclegowe dla przyjezdnych. W okolicach Watykanu wszystkie miejsca noclegowe zostały zarezerwowane już dwa miesiące temu, gdy ogłoszono datę beatyfikacji. Nie ma już także wolnych miejsc przy kościołach, zakonach czy w domach pielgrzymów. Ceny noclegów nawet w jednogwiazdkowych hotelach wzrosły kilkakrotnie, podobnie, jak ceny biletów lotniczych do Rzymu. Warto też dodać, że data beatyfikacji, 1 maja, zbiega się we Włoszech z datą corocznego koncertu z okazji Święta Pracy, a wydarzenie to także przyciąga tysiące osób.

Szacuje się, że wśród setek tysięcy pielgrzymów, jedną trzecią będą stanowili Polacy. Jeśli takie przewidywania się spełnią, będzie to oznaczało, że łączna suma, jaką wydamy na różnego typu usługi (transport, nocleg, wyżywienie itp.) może osiągnąć nawet miliard złotych. Jednak nie dziwi to w obliczu czterokrotnie wyższych niż normalnie cen. Dla niektórych okazja wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze jest więc doskonałą okazją do ubicia niezłego interesu, wierni bowiem chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu za wszelką cenę.

Uroczystości beatyfikacyjne będą także obchodzone w Polsce, zwłaszcza w województwie małopolskim. W Krakowie przygotowywane są liczne wydarzenia organizowane na tę okoliczność-czuwanie, wystawy, koncert. W centrum znajdą się Łagiewniki z Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Jednak dzień ten będzie obchodzony w szczególny sposób w wielu innych sanktuariach na terenie całego kraju.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
wydarzenia, znane postacie, święta

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Zbliża się beatyfikacja Jana Pawła II

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!