reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Zaskakujące badania: demencja rozwija się szybciej, u osób wcześniej ćwiczących mózg!

(2010-09-03)

Gry ćwiczące mózg, krzyżówki itp. pomagają starszym osobom długo zachować sprawność umysłową, jednak kiedy w późniejszym okresie mogą przyczyniać się do szybszego rozwoju już zdiagnozowanej demencji, donoszą naukowcy.

 

Zaskakujące badania: demencja rozwija się szybciej, u osób wcześniej ćwiczących mózg!Badania pokazały, że stymulowanie aktywności umysłowej np. przy pomocy gier, krzyżówki, puzzli, czytania czy słuchania radia chroni mózg przez problemami z pamięcią i spowolnieniem myślenia. Jednak w późniejszym okresie mogą one przyśpieszać postęp demencji starczej i innych chorób takich jak np. choroba Alzheimera.

 

Naukowcy z Chicago odkryli, że korzyści, które płyną ze stymulowania aktywności naszego mózgu mogą odbić się na nas kosztami w późniejszym okresie życia – demencja rozwija się szybciej. Nie wiedzą jednak dlaczego tak się dzieje.

 

Podkreślają jednak, że aktywność umysłowa opóźniając demencję i przyspieszając jej postęp, sprawia, że człowiek krócej cierpi z powodu tej choroby.

 

W badaniach, które prowadzono przez 12 lat, wzięło udział 1157 osób powyżej 65 roku życia. Na początku badań żadna z tych osób nie miała żadnych problemów ze zdrowiem umysłowym.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, choroby, medycyna, nauka, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Zaskakujące badania: demencja rozwija się szybciej, u osób wcześniej ćwiczący...

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!