reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Technologia

Zakupy online: opinie internautów godne zaufania?

(2010-04-29)

Zakupy on-line mają wiele zalet: atrakcyjne ceny, wygoda transakcji, duży wybór produktów. Obawy u niektórych może budzić, to że nie mamy bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym. Płacąc z góry za towar chcemy mieć pewność, że obsługa w sklepie spełni nasze oczekiwania - podała porównywarka cen Ceneo.pl.

Dlatego zanim zdecydujemy się coś kupić sprawdzamy w Internecie informacje na temat e-sklepów. Według badań przeprowadzonych w kwietniu wśród użytkowników Ceneo.pl prawie 80% osób przed podjęciem decyzji o zakupie wyszukuje informacji na temat sprzedającego.

Chętnie nie tylko czytamy oceny i komentarze innych konsumentów, ale również dzielimy się swoimi doświadczeniami w e-zakupach. Do zamieszczenia opinii najbardziej motywuje nas zadowolenie z transakcji – 42% ankietowanych wybrało taki powód. Natomiast 30% najchętniej podzieli się z innymi swoimi uwagami, jeżeli mają zastrzeżenia do obsługi w wybranym sklepie.

Obawy wśród internautów mogą wzbudzać opinie niebędące w żaden sposób moderowane, czy weryfikowane – jaką mamy pewność, że napisany komentarz pochodzi od osoby, która rzeczywiście dokonała zakupu? Jak podaje Ceneo.pl zdarzają się przypadki, że sklep sam zamieszcza pochlebne opinie na swój temat, lub nadgorliwy klient, albo konkurencja bezpodstawnie oczerniają sprzedawcę.

Niewątpliwie Internet to cenne źródło wiedzy. Jednak należy pamiętać, że informacje zamieszczane przez internautów niekoniecznie muszą pokrywać się z rzeczywistością. Jeżeli po raz pierwszy kupujemy w wybranym sklepie to poczytajmy jak oceniają go inni. Nawet jeśli sklep ma np. negatywne komentarze na forum, warto poszukać opinii w innych miejscach. W szczególności korzystajmy z takich informacji, które są skrupulatnie weryfikowane, a po zakończonej transakcji podzielmy się z innymi swoimi doświadczeniami. Internauci zapytani o to, z jakiego źródła czerpią wiedzę przed dokonaniem zakupu, na pierwszym miejscu wymieniają porównywarki cen. Zaglądamy również na fora internetowe, serwisy z opiniami a także sprawdzamy co nam podpowie Google - podaje Ceneo.pl.

Ceneo.pl

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Zakupy online: opinie internautów godne zaufania?

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!