reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Hobby

Zagadki historii

(2011-08-16)

Tajemnicze wydarzenia, które nigdy nie zostały do końca wyjaśnione, zawsze będą nurtowały i powracały w spekulacjach, przypuszczeniach, podejrzeniach. Takich zagadkowych zdarzeń w dziejach ludzkości było niemało, choć niektóre nie są powszechnie znane. Dziwne budowle o niewiadomym przeznaczeniu, dziwne obiekty widziane na niebie, wydarzenia przełomowe, które jednak budzą wątpliwości. Niektóre zdarzenia to przeszłość tak odległa, że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw, inne z kolei ukryte są pod kopułą wielu manipulacji i równie ciężko je zweryfikować.

 

Lądowanie na księżycu

Choć dla większości ludzi na świecie lądowanie człowieka na Księżycu to fakt, wiele jest co do tego wątpliwości. Niektóre okoliczności zdarzenia zostały zanegowane już w 1969r. Ten wielki w powszechnej świadomości krok dla ludzkości do dziś budzi kontrowersje i podejrzenia o sfingowanie.

 

 

 

Całun tyruńskiCałun Turyński kojarzony jest przez wszystkich jako płótno, w które owinięte zostało po śmierci ciało Jezusa Chrystusa. Na tkaninie widoczne jest odbicie człowieka, jednak czy Chrystusa-o to od lat naukowcy toczą spór. Kolejne badania płótna-datowanie, obecność pyłków, ślady krwi, włókna, rozmiary i wreszcie umieszczenie ich na tle historii-są regularnie obalane. Tak jak niezgodni są naukowcy, tak i zwykli ludzie, którzy swój osąd opierają bardziej na wierze. Tajemnica całunu wciąż jest żywa.

 

 

 

 

Zabójstwo kennedy'egoWróćmy znowu do lat 60-tych XX w. Wtedy też doszło w USA do zabójstwa prezydenta J.F. Kennedy’ego. Oskarżono o nie L.H. Oswald’a, jednak i on został zastrzelony kilka dni później. Choć oficjalnie mężczyzna pozostał winnym, wielu nie wierzy w tę wersję zdarzeń. Dopatrywano się wielu spisków rządowych, obwiniano mafię, rząd Izraela i szpiegów rosyjskich.

 

 

Do jednych z najdawniejszych zagadek historii należy Tajemnica Atlantydy. Zamieszkana przez wysoko rozwiniętą cywilizację została podobno zatopiona w wyniku trzęsienia ziemi, lecz do tej pory nie odnaleziono ani jednego śladu tej społeczności. Przypuszcza się też, że Atlantyda jest tylko jedną ze starożytnych greckich legend i w ogóle nie istniała bądź nie została zatopiona, a jedynie przesunięta i dziś jest jedną z greckich wysp.

 

Zapraszamy do obejrzenia reportarzu o Tajemnicy Atlantydy: (50min)

 

To zaledwie garstka historii, które po dziś dzień intrygują i wzbudzają emocje. Jest jeszcze wiele innych zagadek, jak np. tajemnica bursztynowej komnaty, Arki Przymierza, Św. Graala, Roswell, Kuby Rozpruwacza, upadku cywilizacji Majów czy Trójkąta Bermudzkiego, które wciąż czekają na rozwiązanie.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
nauka, podróże, polityka, rozrywka, technologia, telewizja, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Zagadki historii

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!