reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Ogrodnictwo i Dom

Zadbaj o wygląd zewnętrzny domu

(2010-04-16)

Wybierając projekt gotowy, należy zastanowić się nad stylem przyszłego domu, który powinien być dopasowany do stylu życia, indywidualnych preferencji oraz gustu osób mających w nim zamieszkać – radzą architekci ze Studia Z500.

Każdy dom, może posiadać indywidualny charakter, dlatego w przedstawionym przez architektów projekcie gotowym inwestor ma możliwość przeprowadzenia zmian, nawet w dość szerokim zakresie. Należy jednak pamiętać, że jedne modyfikacje wymagają konsultacji z architektem i wprowadzenia zmian w dokumentacji a inne nie. Zmiany dotyczące wystroju zewnętrznego realizowanego budynku zazwyczaj nie trzeba wyrysowywać na planach, ale warto omówić je z architektem, aby efekt końcowy zachwycał a nie odwrotnie – radzą architekci. Wygląd domu jest przecież równie ważny jak jego funkcjonalne wnętrze.

Jak nadać przyszłemu domowi ciekawy wygląd? Według ekspertów ze studia Z500, do wykończenia wystroju zewnętrznego budynku czy elewacji, mają zastosowanie materiały oraz detale architektoniczne, takie jak: balustrady, oprawa okien, wykończenia dachu, czy podmurówka. W celu stworzenia własnego, niepowtarzalnego domu można łączyć ze sobą na wiele sposobów elementy różnych stylów architektonicznych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji i dopasowaniu detali tak, aby nie dominowały nad domem - radzą specjaliści. Współcześni inwestorzy poszukują projektów domów o nowoczesnym wyglądzie, czyli budynku o prostej bryle z małą ilością detali, za to mocno przeszklonego.

Czy zatem dom drewniany może cechować się nowoczesnym wyglądem? Według architektów ze Studia Z500, dom drewniany można wzbogacić elementami ze szkła, kamienia i stali (konstrukcje ażurowe tj. pergole, drabinki, niewielkie zadaszenia). Innymi słowy, po przeprowadzeniu odpowiedniej modyfikacji elewacji zewnętrznej, wzbogaconej proporcjonalnie dobranymi elementami ceramicznymi oraz klinkierowymi, dom drewniany może przybrać na przykład wygląd domu murowanego. Dom drewniany charakteryzuje się naturalnym wyglądem, zatem w celu zwiększenia efektowności bryły, można zastosować okładziny drewniane w zróżnicowanej kolorystyce, żaluzje drewniane, gładki tynk oraz szkło. Atrakcyjny wygląd osiągnie się również poprzez zastosowanie kamienia, głównie ze względu na jego płaski kształt. Zabieg ten pozwoli również na dołączenie wszelkiego rodzaju elementów ażurowych, jak na przykład: pergole, zadaszenia, elementy małej architektury.

Studio Z500

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
estetyka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Zadbaj o wygląd zewnętrzny domu

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!