reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Technologia

Z wnuczkiem przez internet, czyli z jakiego komunikatora korzystać

(2010-09-27)

Praktycznie każdy młody człowiek korzysta z komunikatorów internetowych, czy to takich instalowanych na komputerze, czy to dostępnych w ramach portali społecznościowych. Taki komunikator to najlepszy sposób na prosty i darmowy kontakt nie tylko z wnukami.

 

Z wnuczkiem przez internet, czyli z jakiego komunikatora korzystaćWybór komunikatorów jest duży i nie musimy się ograniczać do używania tylko jednego z nich. Od nas i od tego, z czego korzysta nasza rodzina i znajomi zależy, czy wybierzemy tradycyjny, instalowany na dysku komunikator, czy też czat dostępny na portalach społecznościowych.

 

Gadu-gadu czy Skype?

 

Wśród komunikatorów instalowanych najpopularniejsze to Gadu-Gadu i Skype. Istnieją wciąż, lubiane przed laty komunikatory takie jak Tlen czy ICQ, ale ich udział w rynku jest już bardzo mały. W ostatnim czasie zresztą, znaczenie instalowanych komunikatorów zaczęło maleć, wraz z wzrostem popularności serwisów społecznościowych, przez które też można rozmawiać w czasie rzeczywistym, a dodatkowo przesyłanie ta drogą zdjęć czy video jest dużo łatwiejsze.

 

Komunikatory instalowane wciąż jednak są szeroko używane, a ich używanie nie wiąże się z umieszczaniem w sieci informacji o sobie, co jest nieodłącznym składnikiem społecznościowy.

 

Najpopularniejszy komunikator w Polsce to Gadu-Gadu. Zwykle każdy jego użytkownik ma go włączonego gdzieś w tle, więc w ten sposób często najłatwiej "dorwać wnuka". I niech nas nie zmyli czerwone słoneczko – kryjąca się za nim osoba może siedzieć w tej chwili przy komputerze, tylko ukrywać się pod statusem niewidoczny.

 

GG w najnowszej wersji zostało rozbudowane o wiele funkcji, w tym również pocztę e-mail. Nowe GG jest jednak bardzo "pamięciożerne" i w przypadku wolniejszych połączeń potrafi bardzo spowalniać internet. Według wielu osób GG w wersji powyżej 7.1. to przerost formy nad treścią.

 

Skype to z kolei najbardziej rozpowszechniony program do darmowej komunikacji głosowej i video. oba programy najlepiej ściągnąć z oficjalnych stron.

 

NkTalk i Facebook

 

Od jakiegoś czasu można w ramach popularnych serwisów społecznościowych korzystać z wbudowanych w nie czatów, dzięki którym możemy rozmawiać ze znajomymi z naszej listy. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się komunikator Facebooka. To bardzo prosty sposób na utrzymanie kontaktu, szczególnie z młodymi ludźmi, którzy dużo czasu spędzają na tych portalach. Nie wymaga żadnych instalacji i oczywiście nie zużywa dodatkowej pamięci ram.

 

A może przez pocztę?

 

Jeszcze inny sposób to komunikator oferowany przez google. Można z niego korzystać razem z mailem (okno czatu wyświetla się w przeglądarce wraz z pocztą), lub zainstalować program GoogleTalk. W obu przypadkach porozmawiamy tylko z osobami, które również mają konto google.

 

To tylko kilka z dostepnych opcji. Warto zdecydować się na któryś z komunikatorów lub czatów. Pamiętajmy jednak, że także te formy kontaktu (podobnie jak tradycyjny e-mail) bywają atakowane przez spam, a producenci nie zawsze dbają o bezpieczeństwo danych. Warto zaznajomić się z ich funkcjami i zabezpieczyć np. przed przyjmowaniem wiadomości od nieznajomych.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, dzieci, rozrywka, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Z wnuczkiem przez internet, czyli z jakiego komunikatora korzystać

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!