reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Emerytura

Wymyśl pytanie dla maturzystów!

(2010-09-13)

Centralna Komisja Egzaminacyjna ma nowy pomysł na zmiany w systemie układania pytań egzaminacyjnych. Swoje pytanie będzie mógł ułożyć każdy z nas i z tej puli będą korzystać układający testy.

 

http://www.rp.pl/artykul/10,534830-I-ty-mozesz-ulozyc-mature.htmlCo zrobić by zostać autorem pytań dla maturzystów? Najpierw samemu trzeba prawidłwo rozwiązać zadania, które przygotuje CKE. Komisja poda zagadnienia, do których to do końca września będzie trzeba stworzyć próbkę pytań.

 

CKE wyłoni zespół autorów, którym powierzy zadanie układania pytań egzaminacyjnych, spośród osób, które najlepiej wykonają zadania.

 

W ten sposób powstać mają banki zadań, z których Komisja będzie korzystać układając pytania egzaminacyjne. Każdy przedmiot ma mieć pulę kilku tysięcy zadań, na których podstawie pracownicy CKE będą układać testy, np. maturalne.

 

CKE chce by testy były układane w ten sposób już za trzy lata. Autorem pytań może być każdy, bez względu na to, co robi w życiu. Komisja sądzi, że nie będą to jednak osoby przypadkowe, lecz zainteresowane tematem i potrafiące układać zadania. Ten pomysł ma być sposobem na ustalanie odpowiedzialności za błędy, które zdarzają się w pytaniach egzaminacyjnych.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, dzieci, nauka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Wymyśl pytanie dla maturzystów!

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!