reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Wybieramy ciśnieniomierz

(2010-08-11)

Jeśli chorujemy na nadciśnienie przyda się nam w domowej apteczce aparat do regularnego mierzenia ciśnienia. Wybór odpowiedniego wcale nie jest taki prosty. Podpowiadamy czym się kierować.

 

wybieramy cisnieniomierzDobry ciśnieniomierz to taki, który możemy używać w domu w bezpieczny i łatwy sposób. Ważna jest oczywiście dokladność pomiarów. Do wyboru mamy kilka rodzajów tych urządzeń:

 

  • Ciśnieniomierz rtęciowy – jest bardzo dokładny, jednak wymaga używania słuchawek dla odsłuchiwania tonów nad tętnicą ramieniową . Raczej tylko dla lekarzy.

  • Ciśnieniomierz elektroniczny na nadgarstek – jego pomiary są najmniej dokładne. Jest jednak bardzo prosty w obsłudze i posiada dodatkowe funkcje.

  • Ciśnieniomierz elektroniczny na ramię – pomiar jest trochę dokładniejszy niż na nadgarstku i jest prosty w obsłudze. Ma funkcję automatycznego pompowania i dodatkowe funkcje.

  • Ciśnieniomierz sprężynowy – Mierzy ciśnienie dokładnie, wymaga jednak stosowania słuchawek lekarskich. Wymaga częstej kalibracji.

 

Ciśnieniomierze mogą być wyposażone w wiele funkcji dodatkowych, jak np. pomiar tętna, sygnalizacja błędów pomiaru czy zużycia baterii, pamięć wyników pomiarów, dwa rodzaje zasilania (sieć i baterie).

 

Prawidłowość działania naszego ciśnieniomierza najlepiej sprawdzić w trakcie wizyty w gabinecie lekarskim. Możemy porównać wynik z naszego ciśnieniomierza z wynikiem badania lekarskiego.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, medycyna, technologia, zakupy, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Wybieramy ciśnieniomierz
2011-06-09 | 09:19:52

wybacz ale ja nie mam zadnego Więcej

2011-05-25 | 18:38:27

Chociaż ciśnieniomierze manualne (rtęciowe lub zegarowe) wymagają stetoskopu i pewnych umiejętnosci, to myślę, że warto je stosować. Gdy jednak mierzymy ciśnienie samodzielnie, to warto zwrócić uwagę, aby aparat miał mankiet z klamrą (pierścień D), co ułatwia założenie mankietu jedną ręką. Ja kupiłem właśnie sobie angielski ciśnieniomierz rtęciowy i bardzo sobie chwalę. Więcej