reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

Wszczepianie endoprotezy kolana możliwe w Nowym Szpitalu w Świeciu

(2010-04-20)

W połowie marca 2010 r. w Nowym Szpitalu w Świeciu po raz pierwszy wszczepiono endoprotezę kolana. Do niedawna tego rodzaju zabiegi wykonywano jedynie w dużych specjalistycznych placówkach. Doktor Jarosław Niedźwiecki, ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Ruchu Nowego Szpitala w Świeciu informuje, że pierwszą pacjentką była 82-letnia kobieta - poinformowała Grupa Nowy Szpital.

Zabieg trwał godzinę, przebiegł bez komplikacji. Dzięki niemu pacjentka może normalnie chodzić. W kolejnych dniach lekarze Robert Kazimierski i Jacek Fortuna wszczepili kolejne endoprotezy kolana. Pacjenci czują się dobrze. Endoproteza to dla nich szansa na poprawę komfortu życia.

Zabieg na stałe wchodzi do listy wykonywanych świadczeń. Dzięki temu, osoby cierpiące na zwyrodnienie stawów zyskują kolejną placówkę, do której mogą się zgłosić po pomoc. Planuje się, że miesięcznie w będzie wykonywane 12 wszczepień endoprotez kolana. W chwili obecnej w Nowym Szpitalu w Świeciu czas oczekiwania na ten zabieg jest krótszy niż w innych szpitalach.

Dyrektor regionalny województwa kujawsko-pomorskiego w Grupie Nowy Szpital Artur Malejka przypomina, że nowoczesna ortopedia to jeden z najważniejszych elementów strategii rozwoju Nowego Szpitala w Świeciu. Plan rozwoju oddziału powstał trzy i pół roku temu i jest konsekwentnie realizowany. Pozyskano w tym celu szereg specjalistów. Przygotowano dla nich plan szkoleń (realizowanych m.in. pod okiem fachowców z Hiszpanii), wymieniono niemal cały sprzęt, a następnie wdrażano kolejne procedury leczenia, takie jak rekonstrukcja więzadeł, ścięgien, artroskopie, endoprotezy bioder i kolan. Ponadto 30 marca 2010 został oddany do użytku wyremontowany oddział rehabilitacji.

Sukces ortopedów ze Świecia jest przejawem ogólnej polityki Grupy Nowy Szpital, której głównym celem jest systematyczne rozszerzanie działalności medycznej. Placówki GNS nieustannie poszukują lekarzy chcących się rozwijać zawodowo – zarówno specjalistów - kandydatów na ordynatorów oddziałów, jak i młodych lekarzy w trakcie specjalizacji.

Grupa Nowy Szpital

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
medycyna

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Wszczepianie endoprotezy kolana możliwe w Nowym Szpitalu w Świeciu

słyszałem że stosowane jest urządzenie Cell saver  , do odzyskiwania krwi. Bardzo dobrze! Więcej