reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Ogrodnictwo i Dom

Wrzesień w ogrodzie. Sadzimy, przesadzamy, zbieramy

(2010-09-02)

Wrzesień to czas na sadzenie drzew i krzewów a także roślin jednorocznych, dwurocznych i bylin. Możemy też już zacząć myśleć o jesiennych porządkach w ogrodzie przed zimą.

 

Wrzesień w ogrodzie. Sadzimy, przesadzamy, zbieramyTo już ostatni dzwonek by posadzić rozsadę roślin dwuletnich: bratków, goździków brodatych, malw, naparstnic czy stokrotek. Wcześniej zróbmy w ogrodzie porządek i powyrywajmy rośliny jednoroczne i dwuletnie, które nie wyglądają już ładnie.

 

Na początku września przesadzamy i rozmnażamy przez podział byliny. To czas na m.in. runianki, funkie, goździki pierzaste czy krwawniki. Również teraz możemy posadzić wrzosy, pamiętając,że wymagają one kwaśnej gleby.

 

Najwyższy czas wykopać też rośliny cebulowe i bulwiaste, które są wrażliwe na temperaturę i nie mogą zimować w ogrodzie. W połowie miesiąca wykopujemy mieczyki, a pod koniec m.in. tygrysówki i ismeny.

 

Również we wrześniu możemy zebrać nasiona roślin jedno- i dwuletnich, aby móc zasiać je wiosną. Pamiętajmy o ich właściwym przechowywaniu.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, ogród, pielęgnacja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Wrzesień w ogrodzie. Sadzimy, przesadzamy, zbieramy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!