reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Turystyka i rekreacja

Wrzesień - miesiącem wakacyjnych wyjazdów seniorów

(2015-09-17)

wakacje.jpgNiegdyś wakacyjne wyjazdy starszych osób ograniczały się do pobytów w sanatoriach bądź odwiedzin u rodziny. Dziś seniorzy podróżują podobnie jak młodsze pokolenia, wyjeżdżają coraz chętniej za granicę i to do odległych egzotycznych krajów. Tę nową tendencję dostrzegły szybko biura podróży, które coraz więcej ofert dedykują właśnie do osób starszych. Są to często wycieczki zorganizowane przez biura podróży ze zniżkami bądź atrakcyjnymi pakietami leczniczymi bądź sportowymi.

 

Największy procent wakacyjnych wyjazdów osób starszych to wyjazdy wrześniowe. Nie bez powodu emeryci wybierają początek jesieni na swoje podróże. Po pierwsze, można liczyć wtedy na zdecydowanie niższe koszta niż jeszcze kilka tygodni wcześniej. Wraz z końcem sierpnia kończy się sezon urlopowy i ceny noclegów oraz transportu spadają nie rzadko o 50%. Po drugie, koniec lata i wczesna jesień to idealna pogoda na urlop dla seniora, dla którego letnie upały są trudne do zniesienia i utrudniają korzystanie w pełni z wyjazdu. Wakacje we wrześniu opłacają się także ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Znikają gigantyczne kolejki, spokojniej i szybciej można zwiedzać lokalne atrakcje a także doświadczyć codziennego życia mieszkańców.

 

hiszpania.jpgNajczęstszymi miejscami urlopowych wyjazdów osób po 60 są kraje europejskie, Hiszpania, Niemcy, Francja. Dużym powodzeniem cieszą się również polskie uzdrowiska i miejscowości nadmorskie. Emeryci preferują wyjazdy do jednego konkretnego miejsca, rzadziej wybierają wycieczki objazdowe.

Jeszcze niedawno, do 2013 roku emeryci mogli korzystać ze specjalnego programu ufundowanego przez rząd hiszpański Europe Senior Turism, zgodnie z którym mogli liczyć na duże dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego do Hiszpanii w okresie od października do kwietnia. Z powodu kryzysu fundusze te zostały wycofane, choć biura podróży uprzednio współpracujące z rządem Hiszpanii wciąż oferują bardzo konkurencyjne ceny na wyjazdy dla seniorów.

 

Koniec lata to idealna pora by wybrać się na zasłużony urlop. Biura podróży prześcigają się w wymyślaniu pakietów i promocji wyjazdowych i każdy, nawet najbardziej wymagający turysta jest w stanie znaleźć wśród nich coś odpowiedniego dla siebie. Polskie morze, słoneczna Grecja czy malownicza Austria? Wszystkie te miejsca są w zasięgu naszej ręki. I to za niedużą cenę.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Wrzesień - miesiącem wakacyjnych wyjazdów seniorów

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!