reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Wrocław - Europejska stolica kultury

(2015-07-20)

Europejska stolica Kultury.jpgW 2011 roku Wrocław został wybrany na Europejską stolicę Kultury 2016. Oznacza to, że w przyszłym roku dolnośląskie miasto przez 12 miesięcy będzie miało okazję zaprezentowania całej Europie swojego dziedzictwa historyczno-artystycznego. Z tej okazji odbywać się będą liczne koncerty, wystawy, festiwale i konferencje.

Organizatorem obchodów jest specjalnie powołany komitet organizacyjny związany z Centrum Sztuki Impart. Program artystyczny podzielony został na 9 sekcji, którymi opiekują się kuratorzy, specjaliści w  danej dziedzinie. Są to:  architektura, literatura, film, muzyka, opera, teatr, sztuki wizualne i performance.

wrocław.jpg

 

W ramach ESK, Wrocław już od 2010 roku prowadzi projekty, mające na celu promocję regionalnej kultury. Wśród najciekawszych możemy wyróżnić Noc Literatury, podczas której prezentowana jest twórczość współczesnych pisarzy europejskich. Znane osobistości czytają fragmenty dzieł w niecodziennych lokalizacjach. Innym ciekawym pomysłem miasta jest projekt MikroGranty, który zakłada finansowanie lokalnych inicjatyw mających na celu propagowanie i rozwój kultury Wrocławia. Na uwagę zasługuje także projekt "Domek Miedziorytnika", który polega na adaptacji słynnej wrocławskiej kamienicy i stworzenia z niej miejsca spotkań lokalnych artystów.

 

Posiadanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury jest dla europejskich miast wielką szansą na wyróżnienie się i zwrócenie na siebie uwagi turystów z kraju i zagranicy. Celem projektu jest wzajemne poznanie się różnych europejskich kultur oraz budowa dialogu międzykulturowego. Organizatorzy zwracają uwagę także na aspekt poszukiwania nowej tożsamości przez zjednoczoną Europę.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
rozrywka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Wrocław - Europejska stolica kultury

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!