reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Praca

Windykatorzy poszukiwani!

(2011-01-05)

windykacjaOsoby szukające pracy z pewnością przytakną, jeśli powiemy, że wśród wielu ofert dużo jest propozycji zatrudnienia dla windykatorów. Poszukują ich m.in. kancelarie prawnicze, banki i firmy specjalizujące się w  egzekwowaniu zaległości od dłużników. A tych jest przecież coraz więcej.

To chyba nikogo nie dziwi. Era kredytów spowodowała, że mnóstwo ludzi zaciągnęło  i zaciąga pożyczki. Zwykle są to niebagatelne kwoty, na których spłatę trzeba liczyć nawet kilkadziesiąt lat. Życie natomiast różnie się toczy i niektórzy nie tylko nie są w stanie spłacać comiesięcznych rat, ale zaciągają kolejne kredyty (np. konsolidacyjne).Be względu jednak na szczegóły, wraz ze wzrostem zaciąganych kredytów wzrasta liczba zadłużonych, a co za tym idzie, pojawia się coraz więcej miejsc pracy dla windykatorów lub tzw. negocjatorów.

Praca, ogólnie rzecz biorąc, polega na namawianiu dłużników do spłacenia zaległych należności. Można ją wykonywać telefonicznie, listownie lub osobiście, spotykając się z dłużnikami w terenie. Chyba większość z nas uznałaby taką pracę za mało przyjemną, ale są osoby, które dobrze się w niej sprawdzają. Do sukcesu w tym zawodzie prowadzi pewność siebie, determinacja, elokwencja i, przede wszystkim, umiejętność perswazji i przekonywania. Dla osób, które tych cech i umiejętności nie posiadają, praca na tym stanowisku będzie nie tylko przykra, ale i nieopłacalna. Wielu negocjatorów (ale nie wszyscy) zarabia bowiem proporcjonalnie do wyników pracy - im więcej dłużników uda im się przekonać do uregulowania zaległości, tym większą dostaną pensję. Jest to tzw. system premiowy. W takim wypadku zarobek jest więc niepewny. Nawet najlepszy profesjonalista w tym fachu nie przekona dłużnika do działania, jeśli ten po prostu nie ma pieniędzy albo jest wyjątkowo do współpracy nieskory.

Nie ulega wątpliwości, że windykatorzy-negocjatorzy są jednak poszukiwani i wiele osób może znaleźć zatrudnienia na takim stanowisku. Pozostaje tylko pytanie, czy taka praca jest atrakcyjna i ilu jest się chętnych, by ją wykonywać?

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
rynek pracy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Windykatorzy poszukiwani!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!