reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Wielki sukces Martyny Wojciechowsiej

(2015-06-24)

m.wojciechowska.jpgFilm "Ludzie duchy" wyreżyserowany przez Martynę Wojciechowską i Marka Kłosowicza zdobył pierwsze miejsce w kategorii film dokumentalny i otrzymał statuetkę Złotej Nimfy podczas 55. Międzynarodowego Festiwalu Produkcji Telewizyjnej w Monte Carlo.

 

Złota Nimfa została wręczona Martynie Wojciechowskiej podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 czerwca. Film "Ludzie duchy" zdobył statuetką pokonując czwórkę konkurentów z wielu zakątków świata. Pozostałe nominowane produkcje to: Do Not Touch Me (Belgia), Super Exam Factory: a Living Hell (Hongkong), Naked on the Net (Szwecja) oraz oraz Broken Dreams: The Boeing 787 (Katar). To ogromny sukces Polski, która ostatnią nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Produkcji Telewizyjnej w Monte Carlo otrzymała w 1995 roku.

 

Produkcja „Ludzie duchy” jest poświęcona tanzańskim albinosom. Każdy z nas słysząc o Tanzanii myśli o wyspie Zanzibar, górze Kilimandżaro czy Parku Narodowym Serengeti. Tymczasem w tym pięknym kraju ludzie polują na ludzi. Osobom chorym na bielactwo grozi tam śmierć lub kalectwo. Są one uważane za zwierzynę łowną i bardzo dużo warci na czarnym rynku. Wynika to z faktu, że Tanzańczycy głęboko wierzą, że przygotowane z ich kończyn magiczne eliksiry są w stanie zapewnić zdrowie i godne życie. Na albinosów mówi się zeru-zeru, co oznacza ludzie duchy, którzy zamiast umierać - znikają.

 

Historia jednego z albinosów, dziewczynki o imieniu Kabula, który chce zostać prawnikiem, tak poruszyła Polaków, że podczas akcji organizowanej przez Martynę Wojciechowską wraz z  Fundacją "Między Niebem a Ziemią" zebrano na ten cel około 100 tys. zł.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
konkursy, wydarzenia, znane postacie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Wielki sukces Martyny Wojciechowsiej

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!