reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 19

(2011-01-04)

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyJuż po raz 19 orkiestra pod przewodnictwem Jurka Owsiaka zagra na polskich ulicach. Finał WOŚP odbędzie się 9 stycznia 2011 roku. Dzięki akcji będzie można przekazać wsparcie finansowe na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Głównym założeniem WOŚP jest, jak głosi jej status: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

W ciągu swojej 19.letniej działalności Orkiestra zebrała 397 666 621 zł! Zawsze głównym celem jest pomoc dzieciom, zebranie środków na ratowanie ich życia. Dzięki inicjatywie Jurka Owsiaka i wszystkich ludzi dobrego serca pomagano m. in. dzieciom z chorobami serca, szpitalom noworodkowym, zakupiono sprzęt do klinik onkologicznych oraz do ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, zakupiono sprzęt medyczny dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych, udzielano wsparcia w postaci nowoczesnego sprzętu dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi  oraz kupiono sprzęt do wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.

To tylko drobinka tego co przez wszystkie lata osiągnęła ta wspaniała organizacja. Jak widać każdy może pomagać. Państwa wsparcie również jest bardzo ważne!

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, dzieci, pieniądze, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 19

XIX Finał WOŚP już za nami! Kwota zadeklarowana: 37 008 974,00 PLN | Złote Serduszko nr 1 Investors - 150 000 PLN | Złota Karta Telefoniczna nr 1 EuCO Legnica - 200 000 PLN | Kwota uzyskana z SMS-ów: 2 466 325 PLN Więcej

Bardzo pozytywna incjatywa. P. Owsiak robi kawał dobrej roboty! Wspieram Świąteczną Orkiestrę od samego początku. WSZYSTKIM NALEŻY SIĘ POMOC! Musimy o tym pamiętać. Więcej