reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Wiek nie jest barierą dla seksu! Co innego zdrowie

(2010-08-25)

Starszy wiek nie przeszkadza w aktywnym życiu seksualnym. Według niedawnych badań naukowców, seniorzy nie stronią od seksu, chyba że na przeszkodzie stają im choroby lub brak partnera.

 

Wiek nie jest barierą dla seksu! Co innego zdrowieAnkieta, której wyniki opublikował prestiżowy New England Journal of Medicine, przeprowadzona została wśród ponad 3 tys. osób w wieku od 57 do 85 lat. Wywiady przeprowadzono twarzą w twarz w całych Stanach Zjednoczonych. Seks to zdrowie, a zdrowie to seks – zdają się sugerować wyniki tych badań.

 

Odkrycia naukowców obalają stereotypy na temat seksu i wieku. Wielu ludzi uważa, ze wiek jest bardzo mocno związany z aktywnością i zainteresowaniami seksualnymi. Okazuje się jednak, że starsi ludzie są aktywni na tym polu, jeśli są zdrowi i mają partnera i jest to bardzo ważny element jakości ich życia.

 

I tak wśród badanych uprawiało seks w ciągu ostatniego roku: 73 proc. osób w wieku 57-63 lata, 53 procent w wieku 64-75 lat i 26 procent osób między 75 a 85 rokiem życia. W dodatku większość tych, którzy przyznali się do aktywności seksualnej ujawniła też, ze uprawia seks co najmniej dwa lub trzy razy w miesiącu.

 

Pozostałe wnioski z badań:

 

  • Kobiety z każdej z badanych grup wiekowych są generalnie mniej aktywne seksualnie od mężczyzn. Jednak w większości przypadków dzieje się tak, ponieważ owdowiały i nie mają partnerów.

 

  • Osoby, które przyznały, że cieszą się dobrym lub znakomitym zdrowiem, są prawie dwa razy bardziej aktywne seksualnie od osób, które określiły swoje zdrowie jako słabe lub przeciętne.

 

  • Prawie połowa osób, które przyznały się do uprawiania seksu, przyznała się również do przynajmniej jednego problemu z nim związanego. Najczęstsze to: kłopoty z erekcją u mężczyzn (37 proc.), niski popęd (43 proc.) i suchość pochwy (39 proc.) u kobiet oraz brak orgazmu (34 proc.).

 

  • Tylko jeden na siedmiu mężczyzn przyznaje się do używania Viagry lub podobnych środków.

 

  • Zaledwie 22 proc. kobiet i 38 proc. mężczyzn konsultowało swoje problemy seksualne po skończeniu 50. roku życia z lekarzem.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, choroby, leki, medycyna, miłość, nauka, seks, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Wiek nie jest barierą dla seksu! Co innego zdrowie

A przydłabyby się i u nas takie badania. Może by młodsi zauważyli, że starsi też jeszcze to robią, że wcale nie tylko wnuki im w głowie Więcej

W Polsce takich badań jeszcze długo nikt nie zrobi, przecież gdzie tam dziadkowie się bzykają oni są od bawienia wnuków, pieczenia ciast i chdzenia na spacery. Więcej