reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Hobby

Weekend dla aktywnych 50+

(2010-09-20)

Już w najbliższą sobotę  - 25 września rozpoczynają  się w Poznaniu targi Aktywni 50+. Jest to dwudniowe wydarzenie dla wszystkich tych, którzy nie zważając na wiek, chcą żyć pełnią życia i korzystać z tego, co może ono dać. Targi będą dla nich znakomitą okazją do poznania różnych możliwości podejmowania działań związanych z aktywnością zawodową, społeczną, dbałością o zdrowie i jakość życia.

 

aktywni 50+Warto przyjrzeć się różnorodnym ofertom wystawców, wykorzystać obecność na stoiskach targowych specjalistów – mogą wiele podpowiedzieć, pomóc w podjęciu decyzji lub zainspirować do działania. Na stoiskach targowych będzie można porozmawiać m.in. o finansach, zapytać o zagadnienia techniczne (związane z Internetem, telefonami komórkowymi), zasięgnąć porady kosmetycznej, a także medycznej i przy okazji zrobić sobie bezpłatne badania np. słuchu i mammograficzne. Kopalnią wiedzy o spotkaniach, imprezach kulturalnych, działaniach społecznych, obywatelskich organizowanych na co dzień w mieście i okolicach będą stoiska organizacji społecznych, samorządowych. Obecność na targach to świetna okazja do włączenia się w ich pracę i skorzystania z ich oferty.

 

Dodatkową zachętą do odwiedzenia targów jest bogaty program wydarzeń im towarzyszących. Już od rana w sobotę i niedzielę będzie można wysłuchać wielu ciekawych wykładów. Dominować będą tematy związane z pozytywnymi aspektami dojrzałego życia, ale nie zabraknie też prelekcji związanych np. ze sztuką czy bezpieczeństwem. Interesująca jest tematyka warsztatów edukacyjnych i rozwojowych. Z kolei dla tych, którzy pragną być nie tylko odbiorcami, ale i twórcami, przygotowano warsztaty malarskie, fotograficzne, teatralne i operowe.

 

Przez cały czas trwania targów odbywać się będą pokazy i zajęcia szkoleniowe z różnorodnych dyscyplin sportowych. Znajdzie się wśród nich joga dla seniorów, qigong leczniczy, czyli starochińskie ćwiczenia usprawniające, choreoterapia – pokaz tańca terapeutycznego, gimnastyka dla seniora, nordic walking, tai chi, trening na ergometrach rowerowych, ćwiczenia siłowe, z pałeczkami i inne. W Speed Badminton Park będzie można poznać zasady gry, pobrać bezpłatne lekcje u instruktora, a także wziąć udział w rozgrywkach otwartego amatorskiego turnieju Aktywni 50+ Speedminton® Cup, zaliczanego do ogólnopolskiego rankingu speed badmintona.

 

Pawilon 11 na terenie MTP , potocznie zwany "Iglicą", stanie się podczas targów Aktywni 50+ sceną kulturalną. To tu w niedzielę, 26 września, odbędą się koncerty: Poznańskiego Chóru Chłopięcego, duetów operetkowych, zespołu Affabre Concinui, który zaprezentuje repertuar z lat 60. i 70., a także koncert Alicji Majewskiej z akompaniamentem Włodzimierza Korcza.

 

Dużo się będzie działo nie tylko na terenie MTP, ale również w przestrzeni miejskiej. Wszystkie przygotowane na targowy weekend wydarzenia noszą wspólną nazwę Strefy 50+. Warto przyjrzeć się bliżej całemu programowi, można go znaleźć na stronie www.50plus.mtp.pl, w zakładce Informacje dla zwiedzających.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, estetyka, finanse, medycyna, muzyka, pielęgnacja, pieniądze, rozrywka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Weekend dla aktywnych 50+

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!