reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Turystyka i rekreacja

Weekend Majowy

(2010-04-27)

Weekend majowy tuż tuż, korzystając z dłuższego okresu wolnego, od pracy Polacy wyjeżdżają masowo na majówki najczęściej nad morze, w góry i na mazury.

Zwiedzanie, odpoczywanie, leniuchowanie. Ile ludzi tyle gustów, ulubionych miejsc i form spędzania czasu. Chodź tegoroczny weekend majowy nie będzie taki długi to i tak czekamy na niego z niecierpliwością, aby wyjechać za miasto i odpocząć. Majówka dla seniora? Dlaczego nie? Podpowiadamy jak miło i aktywnie spędzić czas.

Kotlina Kłodzka, region w południowo- zachodniej części Polski, otoczony Górami Bardzkimi, Złotymi, Bystrzyckimi, Stołowi, obszar bardzo atrakcyjny turystycznie. Region ten słynie z urokliwych górskich miasteczek, czystego powietrza i szklaków turystycznych i leczniczej wody mineralnej- dlatego powstały tam liczne i słynne w całej Polsce uzdrowiska. Jest to dobre miejsce dla seniorów z chorobami rematycznymi, ortopedycznymi i neurologicznymi. Liczne lądeckie źródła potrafią ukoić zmęczone ciało, a także dostarczyć organizmowi energii i sił witalnych.

Na Mazurach, każdy miłośnik żeglarstwa znajdzie coś dla siebie. Choć na kąpiel jest zdecydowanie za wcześnie to na siedzenie na pomoście lub na spacerowanie po plaży, to idealny czas. A śmiałków kąpieli w chłodnej jeszcze wodzie na pewno też nie zabraknie. Walory turystyczne Mazur to przede wszystkim pagórkowate ukształtowanie terenu, ponad 3000 jezior,dziewicza przyroda, setki zabytków. Atrakcją turystyczną są Pola Grunwaldzkie, na których w 1410 r. wojska polsko-litewskie pokonały Krzyżaków. Jedną z najczęściej stosowanych form wypoczynku na Mazurach są wycieczki rowerowe, zapewniają one kontakt z naturą. Podczas jazdy na rowerze mamy stałą możliwość dotleniania krwi poprzez głębokie oddychanie, którego nic nie utrudnia. .

Kolejnym przykładem spędzenia weekendu majowego jest wyjazd nad morze. Mimo że nasze morze nie rozpieszcza temperaturami wody czy powietrza, nie można mu się oprzeć. To tu znajdziemy jedne z najpiękniejszych plaż nadmorskich. Pełne słonecznego piasku, uroczych kamieni czy maleńkich muszelek. Nie możność zobaczenia co jest za horyzontem sprawia że jest dla nas czymś nieskończonym. Wyjazd nad morze polecany jest on głównie dla seniorów mających problemy z oddychaniem. Jod morski doskonale wpływa na nasze drogi oddechowe.

Do najciekawszych przyrodniczo regionów należą dwa nadmorskie Parki Narodowe - Woliński Park Narodowy położony na Wyspie Wolin z nadmorskimi klifami, czy rezerwatem żubrów, oraz Słowiański Park Narodowy z unikalnymi ruchomymi wydmami i nadbrzeżnymi jeziorami.

A jeżeli nie planujemy dalszych podróży możemy wziąć koc, koszyczek jedzenie i wybrać się do pobliskiego lasu lub parku i korzystać z ciepłych promieni słońca.
Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Pozostaje jedna z ważniejszych kwestii. Pogoda - oby ta była jak najlepsza.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Weekend Majowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!