reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Turystyka i rekreacja

Wczasy w Tunezji nie dla każdego

(2011-01-31)

wczasy w tunezjiOd kilku ładnych lat wyjazdy do Tunezji znajdują się w ofercie wszystkich biur podróży. Wielu wczasowiczów wybiera właśnie ten kierunek-to najtańsze ze wszystkie egzotycznych i słonecznych miejsc, w jakie może wybrać się turysta. Nie da się ukryć, że ceny faktycznie nie są wysokie, a i na miejscu tez nie jest drogo. Tym bardziej, że w dobrym zwyczaju leży targowanie się z tubylcami. Pogoda przeważnie nie zawodzi, upał doskwiera, a słońce rozjaśnia błękitną, przezroczystą i ciepłą wodę Morza Śródziemnego. Piękne widoki, egzotyczna fauna i flora, orientalna architektura-to wszystko sprawia, że wielu turystów obiera za cel podróży Tunezję.

Jednak wymienione tu zalety północnoafrykańskiego państwa mogą dla niektórych stracić swój urok w zderzeniu z kulturą i mentalnością Tunezyjczyków. Przeciętny Tunezyjczyk będzie próbował sprzedać wszystko, co tylko można sprzedać. Jeżeli wybierasz się do starszej części miasta na suki (tamtejsze bazary), by zrobić zakupy, na własne życzenie skazujesz się na nieustanne zaczepki, zaproszenia do każdego sklepiku (oczywiście tylko, żeby pooglądać), a czasem nawet na obrażalstwo ze strony tubylców, jeśli nie chcesz skorzystać z propozycji i idziesz dalej. Ignorowanie sprzedawców jest chyba najlepszym sposobem, by uniknąć kłopotliwej sytuacji. Odrobina zainteresowania okazana handlarzowi skutkuje bowiem tym, że nie da Ci już spokoju, dopóki nie obejrzysz jego straganu. Będzie Cię przy tym obejmował, brał za rękę-generalnie rzecz ujmując, naruszał Twoją osobistą przestrzeń.

Z podobnymi sytuacjami można spotkać się tez na plaży, na ulicy i w hotelach. Jeżeli więc nie lubisz podobnych zachowań, jeżeli jesteś cichą , spokojną osobą nielubiącą natrętów, w Tunezji nie odpoczniesz. To kraj głośny, krzykliwy i bardzo rozrywkowy. Tak samo, jak jego mieszkańcy. Nie staramy się jednak ubliżyć Tunezyjczykom. Taką mają kulturę, obyczaje i styl bycia - niepowtarzalne, ciekawe, zupełnie odmienne od naszych europejskich zwyczajów. Z pewnością godne poznania. Nie każdemu to jednak odpowiada i może skutecznie zakłócić upragniony wypoczynek.

 

Gdzie wyjechać na wymarzone wczasy?

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Wczasy w Tunezji nie dla każdego

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!