reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Leki

Walka z otyłością: fasolamina neutralizatorem skrobi

(2010-04-21)

Dietetycy alarmują: przy pomocy łyżki i widelca kopiemy sobie grób. W XXI wieku otyłość dosięgła już coraz więcej ludzi, nie tylko za oceanem, ale także w Europie i Polsce. Dietetycy alarmują: przy pomocy łyżki i widelca kopiemy sobie grób – podaje sklep internetowy Vitana.

Specjaliści od żywienia informują, że jednym z głównych dostarczycieli węglowodanów jest skrobia, zawarta m.in. w pieczywie, makaronie, czy ziemniakach. Ponieważ dieta środkowoeuropejska składa się przede wszystkim z tych właśnie produktów, trudno je całkowicie wyeliminować z diety. Eksperci podają także, że nie tylko powinniśmy unikać artykułów zawierających skrobię, ale również wystrzegać się mieszania ich z produktami mięsnymi. Otóż wytwory te są inaczej przetwarzane przez układ trawienny, a mieszanie ich obciąża m.in. trzustkę i wątrobę, opóźnia spalanie węglowodanów oraz powoduje zaparcia itp. Dlatego osobom zmagającym się z problemem otyłości oraz tym, które chcą utrzymać idealną figurę poleca się przyjmowanie fasolaminy, czyli neutralizatora skrobi.

Fasolamina, jak podaje Vitana, jest ekstraktem uzyskiwanym z nasion białej fasoli. Działanie tego związku polega na hamowaniu trawienia skrobi. Białkowy składnik fasolaminy przyłącza się do enzymu zwanego alfa-amylaza powstrzymując go przed rozkładem skrobi na cukry. Dzięki temu porcja skrobi zostaje wydalona, a w organizmie pozostaje tylko jej część, która może być spalona podczas wysiłku fizycznego. Przyswojone węglowodany zamieniają się więc w energię i nie odkładają w organizmie w postaci komórek tłuszczowych. Wybierając suplement diety zawierający fasolaminę warto zwrócić uwagę na zawartość składnika aktywnego, neutralizującego kalorie skrobiowe. Na rynku dostępnych jest kilka preparatów o różnym stężeniu tego związku, przy czym najsilniejszy zawiera 500 mg fasolaminy w 1 tabletce - 2 tabletki takiego preparatu neutralizują 2250 kcal skrobiowych.

Eksperci przestrzegają jednak, że samo przyjmowanie suplementów diety nie rozwiązuje problemów otyłości. Potrzebne jest także prawidłowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną, która może zaprocentować nie tylko w postaci idealnej figury, ale też zdrowego serca, niskiego poziomu cholesterolu oraz znakomitego samopoczucia.

Vitana

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
leki, medycyna, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Walka z otyłością: fasolamina neutralizatorem skrobi

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!