reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Hobby

W pierwszy weekend października liczymy ptaki

(2010-09-23)

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje ponad 30 wycieczek w celu obserwacji i liczenia ptaków. W pierwszy weekend października każdy może zostać ornitologiem-amatorem.

 

Wyprawy do lasów, parków, na łąki i nad zbiorniki wodne, gdzie będzie można obserwować ptaki, odbędą się w całej Polsce. Ptaki można obserwować również indywidualnie, a wyniki tych obserwacji przesłać do biur Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

 

Wycieczki są bezpłatne i odbędą się w 13 województwach, m.in. w okolicach Kleszczel i Ropczyc oraz Siemiatycz na Podlasiu, w Buczkach k. Ełku w warmińsko-mazurskim, w okolicach Warszawy, Szczecina, Opola, Świecia nad Odrą, Koszalina czy Puław.

 

Celem jest zebranie danych o liczebności ptaków, które trafią następnie do europejskiego centrum koordynacyjnego, prowadzonego przez Słowackie Towarzystwo Ornitologiczne. Przy okazji będzie można poznać gatunki ptaków, migrujące jesienią przez terytorium naszego kraju, czy przylatujące tutaj na zimę.

 

Wyprawy będą prowadzone przez doświadczonych wolontariuszy i potrwają kilka godzin. Liczenie ptaków jest organizowane również wiosną i zimą.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, ochrona środowiska, podróże, rozrywka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości W pierwszy weekend października liczymy ptaki

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!