reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Ogrodnictwo i Dom

W ogrodzie: zbieramy nasiona

(2010-07-16)

Jeśli w naszym ogrodzie czy na działce uprawiamy kwiaty jednoroczne, jesteśmy zmuszeni co roku kupować nowe nasiona. Możemy uniknąć tych wydatków zbierając nasiona. Nie wymaga to wielkiego trudu, a da nam sporo satysfakcji.

 

W ogrodzie: zbieramy nasionaWiele kwiatów kwitnie tylko raz, pozostawiają jednak po sobie nasiona, które możemy zebrać i posiać za rok. Niektóre, odporne gatunki (np. nagietki) możemy posiać jeszcze jesienią i przezimować pod przykryciem, by cieszyć się z kwiatów już wczesnym latem.

Jak rozpocząć zbieranie nasion? Zgromadźmy stare koperty, papierowe torebki, ołówek, nożyczki i plastikowe naklejki - te rzeczy posłużą do stworzenia opakowań na nasze nasiona. Nasiona zbierajmy, w miarę możliwości w środku dnia, kiedy są najbardziej suche.

Zapakowane nasiona przechowujmy w puszcze w chłodnym miejscu (np. w działkowej szopie). W ten sposób zaoszczędzimy na kupowanych nasionach i będziemy w stanie posiać więcej kwiatów ( w torebkach ze sklepów zwykle nie ma zbyt wielu nasion).

W ten sam sposób nie możemy jednak zbierać i przechowywać nasiona roślin wieloletnich. Większość roślin jednorocznych doskonale kiełkuje po okresie przechowania w chodnym miejscu, wieloletnie jednak należy siać natychmiast po tym jak ich nasiona dojrzeją.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, estetyka, finanse, ogród, pielęgnacja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu W ogrodzie: zbieramy nasiona

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!