reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Ogrodnictwo i Dom

W ogrodzie: pielęgnacja śliw

(2010-07-14)

Wybierając drzewa do naszej działki lub ogrodu, zwróćmy szczególną uwagę na śliwy. Łatwo hodować je w dobrze nasłonecznionych miejscach. Wymagają dużo mniej zabiegów niż inne drzewa owocowe, takie jak grusze czy jabłonie.

 

W ogrodzie: pielęgnacja śliwPrzede wszystkim śliwy rzadziej wymagają przycinania. Powinniśmy jednak zafundować im je teraz, wczesnym latem, unikajmy takich zabiegów zimą, gdyż może to narazić nasze drzewa na chorobę srebrzystości liści.

Zaczynamy od wycięcia krzyżujących się, słabych lub zaatakowanych przez chorobę gałęzi. Jeśli wciąż drzewko wydaje się „zatłoczone" możesz wyciąć trochę więcej gałązek. Chodzi o nadanie mu dobrego kształtu, kiedy dorośnie.

Przycinając drzewko, starajmy się robić to czysto, nie krusząc zbytnio drewna. Aby je zabezpieczyć przed chorobami, miejsca po odciętych końcach pomalujmy specjalną farbą.

Śliwy to doskonałe drzewa do ogrodu czy na działkę. Rosną dość szybko, ciesząc oko swoim wyglądem. Poza tym oczywiście dostarczają smacznych owoców.

Do wyboru mamy wiele gatunków, dobrze dojrzewających zarówno w ciepłym jak i zimnym klimacie. Najpopularniejsze to oczywiście węgierki, ale też morele czy renklody.

 

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, ogród, pielęgnacja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu W ogrodzie: pielęgnacja śliw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!