reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Edukacja

W Szczecinie policjanci pokazują seniorom jak nie stać się ofiarą przestępstwa

(2010-10-05)

Zachodniopomorska policja oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku organizują w Szczecinie warsztaty dla seniorów – jak nie stać się ofiarą przestępców i oszustów.

 

"Aktywna i bezpieczna jesień życia" to projekt mający na celu ograniczenie zagrożeń przestępstwami takimi jak oszustwa i kradzieże. Policjanci chcą także zmotywować szczecińskich seniorów do zgłaszania takich przestępstw.

 

Według ankiet przeprowadzonych przez szczecińską policję praktycznie każdy starszy człowiek padł  kiedyś ofiarą kradzieży lub oszustwa, jednak tylko 20 proc. pokrzywdzonych zgłosiło ten fakt na policji.

 

W Szczecinie na warsztaty dla seniorów zgłosiło się około. 400 starszych osób. Zajęcia będą polegać nie tylko na wykładach, ale również na aktywnych działaniach. Przygotowane zostaną m.in. krótkie inscenizacje demonstrujące najczęstsze metody działań oszustów, w tym np. wyłudzenia "na wnuczka".

 

Warsztaty organizowane są nie tylko w stolicy woj. zachodniopomorskiego, ale również w Goleniowie, Stargardzie Szczecińskim, Pyrzycach, Świnoujściu, i Policach.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, nauka, przestępczość

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości W Szczecinie policjanci pokazują seniorom jak nie stać się ofiarą przestępstwa

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!