reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

Utrzymanie mieszkania w Polsce jest najdroższe w całej Europie

(2010-08-27)

Aż 800 zł miesięcznie wydaje przeciętnie Polska rodzina na samo utrzymanie mieszkania. To średnio aż 16 procent domowych budżetów. Drożej, w relacji do dochodów, jest tylko u naszych południowych sąsiadów, Słowaków.

 

Koszt utrzymania domu czy mieszkania jest niższy niż w Polsce nawet trzy do czterech razy w takich krajach jak Finlandia, Cypr czy Hiszpania. Według danych Eurostat, które przytoczył dziennik "Polska The Times", koszt utrzymania mieszkań jest w Europie bardzo zróżnicowany i waha się od 4 do 17 procent domowego budżetu.

 

Najwięcej za utrzymanie domu płaci się w Polsce i na Słowacji, co może być wynikiem tego, że w naszych krajach poziom zarobków jest dużo niższy od europejskiej średniej. Niestety ceny prądu, wody i ogrzewania są podobne jak w bogatszych krajach. To właśnie te koszty odgrywają największy udział w wydatkach, szczególnie w Polsce, na Słowacji i w Bułgarii.

 

Same koszty energii elektrycznej oraz ogrzewania wynoszą Polaków więcej niż utrzymanie całego mieszkania (w relacji do dochodów), w takich krajach jak: Finlandia, Hiszpania, Anglia czy Włochy.

 

W Polsce najwięcej, w porównaniu do innych państw wynoszą wydatki na wodę, odprowadzanie ścieków, wywoź śmieci i zarządzanie nieruchomością. U nas stanowią one aż 4 procent wszystkich wydatków konsumpcyjnych rodziny. To aż pięć razy więcej niż m.in. na Cyprze, w Belgii czy w Irlandii.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
ekonomia, finanse, gospodarka polska, gospodarka światowa, pieniądze, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Utrzymanie mieszkania w Polsce jest najdroższe w całej Europie

Kur.., wyprowadzam się do Hiszpani. Więcej