reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Upadło najstarsze polskie biuro podróży

(2010-09-29)

Orbis, najstarsze biuro podróży w Polsce ogłosiło dziś niespodziewanie dla swoich klientów bankructwo. Za granicą znajduję się aktualnie ponad 1000 osób, które wyjechały z nim na wycieczki.

 

Wczoraj informowaliśmy o długach polskich biur turystycznych, a dziś gruchnęła wiadomość o upadku Orbisu. Firma, której tradycje sięgają 1920 roku, złożyła wniosek o upadłość do warszawskiego sądu rejonowego.

 

Za granicą jest w tej chwili 1064 klientów Orbisu: na Malcie, w Grecji, Turcji i w Hiszpanii. W Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie zorganizowano spotkanie przedstawicieli biura i Polskiej Izby Turystyki w sprawie powrotu turystów do kraju. Anulowano już wszystkie imprezy turystyczne zaplanowane od 29 września.

 

Orbis w swoim komunikacie poinformował, że przyczyną złożenia wniosku o upadłość jest decyzja głównego udziałowca spółki o jej niedofinansowaniu.

 

Orbis ma gwarancję ubezpieczeniową w wysokości 6 mln zł. Pieniądze te zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na ściągnięcie turystów do kraju a reszta pokryje wpłacone zaliczki.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, gospodarka polska, pieniądze, podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Upadło najstarsze polskie biuro podróży

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!