reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą będzie dłużej ważne

(2010-08-09)

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego będzie ważna przez 3, a nie jak dotychczas 2 miesiące – zapowiedział NFZ. Dokument ten uprawnia osoby, które wyjeżdżają turystycznie do innych krajów Unii europejskiej, do leczenia w danym miejscu na tych samych zasadach, co obywatele tego państwa.

 

To dobra wiadomość dla wszystkich wybierających się na nieco dłuższe wakacje w Unii Europejskiej. Takie ubezpieczenie pozwala bowiem uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z kosztami leczenia za granicą. Do jego wyrobienia wystarczy dokument tożsamości, aktualny dowód ubezpieczenia zdrowotnego i wypełnienie wniosku.

 

Od 2011 roku karta ta będzie wydawana na 6 miesięcy. Wybierając się w podróż, pamiętajmy jednak aby zapoznać się z zasadami funkcjonowania opieki zdrowotnej w danym kraju, ponieważ w niektórych państwach funkcjonują dopłaty do leczenia. W przypadku nagłej choroby lub wypadku koszty leczenia pokrywamy sami, a dopiero po powrocie możemy liczyć na ich zwrot. Musimy więc zachować rachunki.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, leki, medycyna, pieniądze, podróże, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Ubezpieczenie zdrowotne za granicą będzie dłużej ważne

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!