reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Emerytura

Tysiące przyszłych emerytów zgubione przez ZUS

(2010-07-01)

Zakład Ubezpieczeń społecznych wysłał przypomnienie o zapisywaniu się do Otwartych Funduszy inwestycyjnych do 94 tysięcy osób, z których wielu swój fundusz wybrało dawno temu, donosi Gazeta Wyborcza. Skąd taki bałagan?


ZUS tłumaczy się, że możliwe, że osoby te zapisały się do OFE jeszcze przed podpisaniem pierwszej umowy o pracę, a tego zgodnie z prawem robić nie wolno. Wielu przyszłych emerytów nie było tego świadomych podpisując umowę, a agenci ubezpieczeniowi nie informowali ich o tym. Nie informował również ZUS, który nie ma obowiązku tego robić, co pół roku jednak wysyła ponaglające pisma do zapominalskich.

Niektóre osoby odprowadzały w ten sposób składki nawet przez kilka lat. Przez ten czas pieniądze te leżały spokojnie na kontach ZUS, niewaloryzowane jak na koncie emerytalnym ZUS i nieinwestowane jak w OFE. Części osób wyszło to na zdrowie, bo ominął je kryzys finansowy, który pochłonął znaczną część składek w OFE. Jednak te osoby, które przystąpiły do funduszów dwa lata temu, mogły w tym czasie zarobić nawet 15 procent, ze względu na dobrą koniunkturę.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Tysiące przyszłych emerytów zgubione przez ZUS

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!