reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Finanse

To samo za połowę ceny, czyli markowe produkty w ukryciu

(2010-08-10)

Robiąc zakupy w supermarketach, często wybieramy produkowane specjalnie dla nich produkty, kierując się ich niższą ceną. Okazuje się, że wiele z nich to tak naprawdę markowe rzeczy ukryte pod nic nie mówiącymi nazwami.

 

To samo za połowę ceny, czyli markowe produkty w ukryciuWystarczy tylko przeczytać informację o producencie, żeby zorientować się, że mamy do czynienia z odpowiednikiem markowego produktu, za który w oryginale musimy zapłacić często dwukrotność supermarketowej ceny.

 

Dzieję się tak dlatego, że firma, podpisując umowę z dana siecią, ma zapewniony rynek zbytu na bardzo dużą partię towaru. Przebija się z ceną i oszczędza na reklamie. Jednocześnie sprzedając swoje produkty pod standardową nazwą w innych sklepach za wyższą cenę, buduje swoją markę. Różnice w jakości oczywiście się zdarzają, ale zwykle są to te same produkty tylko w innych opakowaniach.

 

Przykładów jest wiele. Zacznijmy od napoju gazowanego typu Cola, produkowanego przez znaną polską firmę. W oryginalnej wersji za 2 litrową butelkę zapłacimy około 4 zł. W jednej z najpopularniejszych sieci dyskontów znajdujemy identyczny produkt pod inną nazwą za 2,49 zł.

 

W jednej z wielkich sieci można znaleźć również wodę mineralną za 1,19 zł rozlewaną w jednej z polskich miejscowości uzdrowiskowych specjalnie dla tego sklepu. Tuż obok niej stoją butelki z oryginalnym produktem za 1,89 zł.

 

Co ciekawe, zdarza się, że produkty dla supermarketu mają lepsze parametry od tych wypuszczonych z logiem marki. Taki przypadek, dotyczący mleka, został odnotowany na jednym z blogów poświęconym zakupom. Różnica w cenie: oryginał: 2,49 zł, mleko dla supermarketu: 1,59 zł.

 

Jak to kiedyś mówiono w jednej z reklam: jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Nie wszystkie jednak produkty spożywcze specjalnie dla supermarketów są naprawdę wysokiej jakości. Często można trafić na rzeczy, które ledwo nadają się do jedzenia. Dlatego warto zorientować się, kto produkuje sprawdzone przez nas, markowe produkty i poszukać ich tańszych odpowiedników dokładnie czytając opakowania w supermarketach.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
finanse, pieniądze, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu To samo za połowę ceny, czyli markowe produkty w ukryciu

Woda w Polsce jest w różnorakich cenach to prawda. Ceny kształtują się już od 0,59 zł np. w biedronce za noname do 3,00 zł za markową wodę w tesco czy innym supermarkecie. Rozbieżność dobija. A woda to przecież woda, czym się rózni? Wiekiem :p Więcej

Na własne oczy widziałem produkcję pewnych płatków śniadaniowych. Ten sam towar pakowany do różnych opakowań - oryginalnego i takiego dla supermarketu. Różnica w cenie ok 1 zł, a w środku to samo:) Warto więc wypróbowywać takie produkty, żeby nie przepłacać bez potrzeby Więcej

Dużo racji jest w tym artykule. Niestety prawdą jest równeiż fakt, że znacząca częśc produktów specjalnie produkowanych dla koncernów jak lidl, tesco, czy biedronka są bardzo niskiej jakości. Ale zaprawiony kupiec wie już po kilku zakupach co jest dobre, a co stworzeone z samych odpadków :) Więcej