reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Technologia

Teraz również broń kupisz przez internet

(2010-05-17)

Zakupy przez internet stają się coraz bardziej popularne. Kupujemy wszystko począwszy od pralki, lodówki, telewizora, kończąc na farbach do włosów. MSWiA szykuje nam kolejną rewolucję. Osoby posiadające zezwolenie na broń będą mogły ją kupić bez problemu przez koncesjonowany sklep internetowy.

Jakie warunki należałoby spełnić?

Dostarczyć do sprzedawcy oryginalny dokument uprawniający do nabycia broni i amunicji. W przypadku zakupy w innym państwie zgody przewozowej lub upoważnienia do jej nabycia poświadczone przez konsula.

Rozporządzenie ma określić w jaki sposób nabyta przez internet broń miałaby trafić do klienta. Nowelizacja dopuszcza korzystanie z usług pocztowych. Zapewne potrzebne będą do tego specjalne samochody, ludzie którzy będą takie przesyłki dostarczać i je bronić, a to nie małe koszty.

Jeżeli jesteś kolekcjonerem bądź pasjonatem sprzętów używanych przez policje bądź wojsko, to sposób nabycia tego typu uzbrojenia będzie prostszy. Nie potrzeba już będzie koncesja na nabycia czołgu, armaty bądź samolotu.

Projekt nowelizacji przyjęła już Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Przygotowywana ustawa powinna wejść w życie do 28 lipca 2010 roku. Termin ten wynika z konieczności wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
gospodarka polska, technologia, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Teraz również broń kupisz przez internet

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!