reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Gadżety

Telefony komórkowe emporiaELEGANCE i emporiaSOLID

(2010-02-17)

Emporia powiększa swoją ofertę o stylowy model emporiaELEGANCE oraz wytrzymały emporiaSOLID. Oba produkty zaprezentowano po raz pierwszy w poniedziałek 15 lutego 2010 r. na kongresie GSMA Mobile World Congress w Barcelonie.

– EmporiaELEGANCE to telefon dla użytkowników o ukształtowanym guście, którzy cenią sobie przedmioty eleganckie i estetyczne – mówi Eveline Pupeter-Fellner, CEO Emporia Telecom. Nowy model emporia odzwierciedla współczesne trendy. – Ludzie w różnym wieku, nie tylko po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce, potrzebują prostej w użyciu techniki – podkreśla Albert Fellner, założyciel firmy Emporia Telecom.

Model emporiaELEGANCE, wykonany z dobrej jakości materiałów, jest dostępny w trzech kolorach: białym, czarnym i brązowym. Dopasowane do niego akcesoria to: ładowarka biurkowa z głośnikiem, ładowarka samochodowa, skórzany futerał i klips do paska. Wkrótce na rynku pojawi się również wersja emporiaELEGANCE z przyciskiem do połączeń alarmowych, który będzie działać tak samo jak w modelu emporiaLIFEplus. W nagłych wypadkach umożliwi wybranie pięciu zaprogramowanych numerów.

Wytrzymałość drugiej nowości od emporia dorównuje elegancji pierwszej. emporiaSOLID to model przeznaczony dla szczególnie aktywnych seniorów. Mogą to być osoby, które po przejściu na emeryturę odkryły uroki pracy w ogrodzie, lubiące spacery, chodzenie po górach, wycieczki rowerowe czy pływanie łodzią.

– emporiaSOLID (…) jest doskonałym towarzyszem podczas wszystkich zajęć na świeżym powietrzu — mówi Pupeter-Fellner. emporiaSOLID to telefon, który nie zepsuje się od upadku na podłogę, a ponadto jest odporny na działanie wody i zabrudzenia. Podobnie jak emporiaELEGANCE, emporiaSOLID ma duże klawisze i jest łatwy w obsłudze. Dzięki mocnym wibracjom użytkownik nie przegapi żadnego połączenia ani wiadomości SMS. emporiaSOLID wyposażono również w przycisk do połączeń alarmowych.

Oba nowe modele emporia mają kolorowy wyświetlacz OLED. OLED to „organiczne diody elektroluminescencyjne”, a wykonane z nich ekrany mają szereg zalet. Ważna jest tu szczególnie duża jasność przy mocnym kontraście.

Specyfikacja techniczna
  emporiaELEGANCE emoporiaSOLID
Premiera rynkowa 2 kwartał 2010 r. 3 kwartał 2010 r.
Częstotliwość GSM 900/1800 GSM 900/1800
Wyświetlacz

1,8 cala, 160 x 128

Kolorowy, OLED

1,8 cala, 160 x 128,

Kolorowy OLED

Cechy elegancja, łatwa obsługa odporny na zabrudzenia, wodoodporny, Bluetooth, łatwa obsługa
Transmisja danych tekst, głos tekst, głos, Bluetooth
Bateria

czas gotowości: 250 godz.

czas rozmów: 3 godz.

czas gotowości: 250 godz.

czas rozmów: 3 godz.

Dźwięk donośny głośnik, przyjazny dla aparatów słuchowych donośny głośnik, przyjazny dla aparatów słuchowych
Wymiary 106x50x17 mm 115x57,5x19,3 mm
Akcesoria ładowarka samochodowa, klips do paska, skórzany futerał, ładowarka biurkowa z głośnikiem system mocowania "smyczy", karabińczyk do przyczepiania telefonu

Emporia

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Telefony komórkowe emporiaELEGANCE i emporiaSOLID

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!