reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Targi Seniora w Sopocie

(2010-08-18)

Zapraszamy do udziału w Sopockich Targach Seniora, pierwszej tego typu imprezie na Pomorzu i jednej z pierwszych w Polsce. Targi odbędą się 25. września 2010 w godz. 10.00-18.00 w Hali 100-lecia Sopotu.


sopockie targi senioraProjekt "Sopockie Targi Seniora", który jest elementem obchodów Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010, realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. Projekt otrzymał drugą najwyższą ocenę w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 

Podczas Targów zaprezentowany zostanie m.in. szeroki wachlarz usług, produktów i ofert skierowanych do osób starszych, w zakresie aktywności i opieki, które mogą poprawić jakość ich życia. Planowane są również pokazy sprzętów rehabilitacyjnych i urządzeń pomocnych w codziennym życiu, gimnastyki czy nordic walking. Odwiedzający będą mogli też skorzystać z porad dietetyka, pielęgnacyjnych, prawnych czy finansowych oraz zapoznać się z ofertą kursów, szkoleń i zajęć dla seniorów.

 

Oprócz profesjonalnych stoisk z ofertą wystawienniczą, planowana jest debata "Sami dla siebie", o warunkach dobrej starości oraz na temat samopomocy, pomocy sąsiedzkiej i solidarności wewnątrzpokoleniowej. W trakcie trwania Targów zostanie przeprowadzony wśród odwiedzających plebiscyt na najlepszą ofertę (produkt, usługę) dla seniorów. Zwycięzcy otrzymają dyplomy ze specjalnie zaprojektowanym logo oraz nazwą "Przyjazne seniorom" – symbolem produktu przyjaznego seniorom.

 

Projekt Sopockie Targi Seniora ma przełamywać stereotypy na temat ludzi starszych i zwracać uwagę społeczną na kwestię starzenia się społeczeństwa. Grupa osób po 55. roku życia będzie coraz liczniejsza w Polsce. Zgodnie z prognozami GUS do roku 2050 odsetek takich ludzi w ogóle ludności Polski zwiększy się do 47% (obecnie wynosi już 28%). To dowodzi, że zapotrzebowanie na usługi skierowane do osób starszych będzie rosło. Seniorzy stają się coraz bardziej znaczącą grupą odbiorców. Dysponują stałym dochodem (emerytura) a ich siłę nabywczą często podnoszą rodziny.

 

Targi Seniora odbędą się w Sopocie, mieście, które jest przyjazne seniorom. 24 % mieszkańców Sopotu to osoby w wieku emerytalnym, stąd miasto zwraca szczególną uwagę na sytuację osób starszych, prowadzi szereg działań w celu podwyższenia jakości ich życia, z jednej strony udoskonalając usługi opiekuńcze dla osób, które z racji wieku lub choroby potrzebują takiej opieki, oferując również różne formy aktywności. Sopockie Targi Seniora to impreza otwarta dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta i Pomorza. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej sopockiego MOPS-u.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, finanse, pomoc, rozrywka, technologia, witaminy, zakupy, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Targi Seniora w Sopocie

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!