reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Targi Aktywni 50+ we wrześniu 2012

(2012-09-15)

Poznaj świat przyjazny seniorom
 

24-26 września na warszawskim Torwarze firmy i placówki usługowe zachęcać będą osoby dojrzałe i starsze do odważnego korzystania z produktów mogących poprawić jakość życia i podpowiadać, gdzie szukać takich rozwiązań.  Wiele produktów będzie można kupić. A wszystko to na targach Aktywni 50+, które -przypomnijmy -zorganizowane w 2010 roku w Poznaniu były pierwszymi targami w Polsce adresowanymi do osób starszych. To właśnie ich czwarta już edycja zawitała do Warszawy.
 

Zdrowie, sport, turystyka, praca i edukacja, uroda i styl życia, media, pasje oraz prawo i finanse – z tyloma tematami zetknąć się będzie można na targach Aktywni 50+. Obok firm swoje stoiska i punkty informacyjne mieć będą organizacje samorządowe i społeczne.

Miłośników naturalnych produktów kusić będą m.in herbatki ziołowe, miody, a także  nalewki wykonane według tradycyjnych, starych receptur. Obok parafarmaceutyków, suplementów diety znajdą się akcesoria rehabilitacyjne.


Pierwsza pomoc przedmedyczna zostanie zaprezentowana „na żywo” – zgodnie z realnymi scenariuszami ratowniczymi.  Będą porady zdrowotne, dietetyczne. W targach wezmą udział protetycy słuchu. Więcej dowiedzieć się będzie można o teleopiece.

Dbający o kondycję fizyczną będą mogli spróbować marszu pod okiem instruktora nordic walking. Biura podróży, pensjonaty, uzdrowiska pokażą atrakcyjne propozycje wypoczynku.

Z targów będzie można wyjść nie tylko zdrowszym ale i piękniejszym, a to dzięki fachowym analizom sylwetki i rodzaju urody. Stylistki pokażą również, jak należy kreować własny wizerunek w dojrzałym wieku, jak należy się ubrać w sytuacjach oficjalnych – np. podczas rozmowy o pracę. Wskazówek ułatwiających poszukiwania pracy udzielać będą pracownicy warszawskiego Urzędu Pracy. Pierwszego dnia targi odwiedzi również autobus rekrutacyjny z ofertami pracy tymczasowej. 

W strefie ekspertów będzie można zdobyć cenne praktyczne informacje dotyczące praw pacjenta i konsumenta, np. jak zachowywać się w obliczu problemów ze sprzedawcą/usługodawcą, czy ochrona praw pacjenta obowiązuje także w prywatnych placówkach etc. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich będzie miało nie tylko stoisko informacyjne, ale również punkt przyjęć interesantów, w którym na targach będą przyjmowane wnioski od obywateli. Na specjalnym stoisku wszelkie wątpliwość dotyczące rent i emerytur wyjaśnić będzie można bezpośrednio u pracowników ZUS. Zainteresowani będą mogli bliżej przyjrzeć się ofercie funduszy hipotecznych.
 

Targi te to dobra okazja do zorientowania się m.in., jakie propozycje dla  starszych osób ma miasto Warszawa, co dzieje się w osiedlowych domach kultury, a także jaki program działania ma np. Centrum Inicjatyw Senioralnych z Poznania - być może warto skorzystać z wielkopolskich doświadczeń?

 Ciekawą ofertę edukacyjną i szansę na rozwój pasji przedstawią Uniwersytety Trzeciego Wieku. Obecność na targach będzie dla wielu osób okazją do zakupu interesujących wydawnictw Agory, okazyjnego zamówienia prenumeraty „ Żyjmy dłużej”, jak również poznania repertuaru warszawskich teatrów i specjalnych propozycji dla seniorów.

Targi Aktywni 50+ (www.50plus.warszawa.mtp.pl) , które odbędą się 24-26 września na Torwarze, przygotowywane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie towarzyszą Konwencji: Międzypokoleniowe Dni Aktywności organizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z udziałem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Zdrowia. Konwencja stanowi kulminacyjny punkt obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej ER 2012.

Targi Aktywni 50+ w Poznaniu (www.50plus.mtp.pl) odbywają się od dwóch lat. W tym roku zapraszamy też do Warszawy!  

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, rozrywka, rynek pracy, wydarzenia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Targi Aktywni 50+ we wrześniu 2012

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!