reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Targi Aktywni 50+

(2012-03-07)

Aktywni 50+

Targi Aktywni 50+

17 – 18 marca , Poznań

 

 

W marcu już po raz trzeci odbędą się w Poznaniu targi Aktywni 50+ – adresowane do osób po 50. roku życia. To świetna okazja do poznania różnych możliwości wypełnienia codziennego życia ciekawymi treściami, poznania sposobów na poprawę jego jakości.

 

Główną osią tych targów jest aktywność, która – jak wskazują badania – jest najlepszą receptą na długie, dobre życie. I właśnie aktywność, samodzielność i zdrowie są hasłami najpełniej definiujące produkty i usługi prezentowane na targach. Producenci i usługodawcy pokazują je w takich segmentach, jak: nowe technologie; uroda i styl; praca i edukacja; podróże, pasje, zdrowie, sport, prawo i finanse. Obok nich swoje propozycje przedstawią również organizacje pozarządowe. Na targach można więc będzie nie tylko sprawdzić, co oferuje rynek, ale również dowiedzieć się o działaniach samorządowych, społecznych obywatelskich.

Na odwiedzających targi czeka bardzo bogaty i ciekawy program wydarzeń.


targi„Na ile pewne są nasze emerytury w obliczu nadciągającego kryzysu”, „Czy leki roślinne mogą poprawić jakość terapii lekami współczesnymi”, „ Koenzym Q10 w życiu seniora” – to tylko niektóre tematy naprawdę ciekawych targowych prelekcji. Na tych, którzy chcą kontynuować pracę lub poszukują pracy, będą czekali specjaliści w punkcie doradztwa zawodowego, gdzie będzie można się dowiedzieć np., jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, na czym polega aktywne poszukiwanie pracy i czy zmieniać specjalizację, czy może zakładać własny biznes?

Atrakcją dla miłośników stylizacji i urody będzie zapewne pokaz mody „Dojrzałość jest modna”. Dbających o swój wygląd zainteresuje również możliwość bezpłatnego wykonania makijażu. Niezwykle użyteczne mogą okazać się również rady kosmetyczek czy wizażystek.

Wizyta na targach będzie świetną okazją do zadbania o własne zdrowie i kondycję. Będzie można skorzystać z konsultacji lekarzy medycyny ogólnej, uzyskać porady w zakresie aktywizacji społecznej, fizjoterapii, dietetyki, a także wykonać podstawowe badania profilaktyczne, jak. np. pomiar ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cukru we krwi. W hali targowej stanie osteobus, w którym będą wykonywane ważne przy diagnostyce osteoporozy badania densytometryczne. Będzie można też sprawdzić swój słuch w specjalnym słuchobusie.

W tegorocznym programie są również ciekawe zajęcia praktyczne – warsztaty m.in. filcowania, nauki leczniczego śmiechu, a także treningu pamięci, wizażu oraz sztuki układania kwiatów.

Na scenach sportowych odbywać się będą pokazy i zajęcia sportowe, kurs nordic walking, a w strefie Speed Badminton Park można będzie nauczyć się grać w speedbadmintona i wziąć udział w turniejach. Przeprowadzony zostanie również kurs samoobrony 50+.

Jak co roku, w pawilonie nr 11, zwanym Iglicą, zorganizowane zostaną koncerty gwiazd. W sobotę, 17 marca, odbędzie się koncert Marka Torzewskiego, poprzedzony występem duetów operetkowych oraz grupy AffabreConcinui. W niedzielę, 18 marca, ponownie wystąpią duety operetkowe oraz Chór Męski ARION. Koncertem zamykającym targi będzie występ Jacka Wójcickiego.

Program targów Aktywni 50+, prezentowana na nich oferta sprawiają, że targi nie są tylko miejscem spotkań i integracji osób po 50. roku życia, ale również wydarzeniem łączącym pokolenia. Warto wybrać się tu wspólnie, warto, aby dzieci zaprosiły rodziców, wnuki dziadków i mile wspólnie spędzili ten weekend, aby wspólnie wybierali na targach najlepsze dla nich przydatne propozycje – ułatwiające i uatrakcyjniające ich życie.

targiW tym roku do dotychczasowych organizatorów – Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Poznań – dołączył Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Honorowym patronatem objął je  Minister  Pracy  i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz, Marszałek Województwa  Wielkopolskiego Marek Woźniak i  Prezydent Miasta Poznania  Ryszard Grobelny. Targi Aktywni 50+  zostały wpisane  do Krajowego Planu Działań  na rzecz Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Warto przypomnieć ,że w pierwszej edycji poznańskich targów Aktywni 50+ wzięło udział 70 wystawców i 2000 zwiedzających. W drugiej – już 100 wystawców i 3500 zwiedzających. Mamy nadzieję, że w tym roku targi odnotują kolejny sukces.

Ten marcowy weekend warto dokładnie zaplanować, dlatego polecamy stronę targową www.50plus.mtp.pl. gdzie zamieszczane są najbardziej aktualne informacje.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, nauka, pieniądze, pomoc, rozrywka, rynek pracy, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Targi Aktywni 50+

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!