reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Hobby

Taniec brzucha dla kobiet w każdym wieku

(2011-01-31)

taniec brzuchaMówi się, że bally dance - taniec brzucha jest dla kobiet świadomych swojego ciała.  Żeby go  wykonywać trzeba coś przeżyć a potem pokazać to na scenie.

Wiek nie ma tu znaczenia, kiedy zajrzymy na zajęcia okaże się, że większość uczestniczących pań jest w sile wieku! Skąd takie zainteresowanie tym sportem w wieku +50?. Jest zmysłowy i bardzo wymowny, poprzez sekwencję ruchów  możemy w 100% wyrazić siebie. Poruszamy każdą partię ciała – dlatego też nie wszystkie ruchy będziemy mogli wykonać jeżeli mamy problemy z kręgosłupem czy kolanami. Nie jest to jednak żadną przeszkodą, figur jest tyle, że starczy dla każdego.

Każda kobieta znajdzie coś dla siebie, przede wszystkim nie musimy wykonywać ruchów, których nie „czujemy” , ale właśnie takie, które mówią coś o nas samych, które nas wyrażają. Ruchy mogą być energiczne, żywe, skoczne, albo powolne i delikatne. Wszystko zależy od naszego nastroju, humoru i chęci. Taniec brzucha jest wspaniałą okazją do odkrycia swojego wewnętrznego piękna i pozbycia się kompleksów, poczucia się prawdziwa kobietą.

Coraz częściej wykorzystuje się rożne rekwizyty  np. woale, saggaty/zillsy, skrzydła Izis, świeczniki, laski czy miecze, które urozmaicają choreografię i nadają tańcowi większej ekspresji. Strój na zajęcia nie powinien być krępujący, panie zakładają długie spódnice albo wygodne szerokie spodnie, a na biodrach umieszczają specjalną szeleszczącą chustę, która przy każdych ruchach biodrami wydaje dźwięki.

Co najważniejsze w belly dance nie liczy się ani tusza ani wiek – liczą się po prostu chęci. Taniec pomaga uelastycznić ciało oraz wzmocnić mięśnie. Godzina zajęć pozwoli na odstresowanie i odblokowanie napięcia a przy tym poprawi sylwetkę. Jeżeli tylko mamy możliwość uczestniczenia w tego rodzaju zajęciach, zajrzyjmy do najbliższej szkoły tańca i zacznijmy nowy rok od przygody z orientalnym tańcem brzucha!

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, rozrywka, sport

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Taniec brzucha dla kobiet w każdym wieku

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!